Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Nie tylko Andrzej Piaseczny. Głośne coming outy polskich gwiazd!

Coming out Andrzeja Piasecznego, choć wyczekiwany od lat i dla niektórych mało zaskakujący, wywołał ogromny szum w sieci oraz falę pozytywnych wiadomości i komentarzy pod adresem wokalisty. W polskim show-biznesie takie wyznania to wciąż rzadkość, ale z biegiem lat coraz więcej znanych osób decyduje się na szczerość i życie bez konieczności ukrywania swojej tożsamości i orientacji seksualnej. Jak wyglądały najgłośniejsze coming outy ostatnich lat w rodzimej branży?

Reklama

Aktor wytworny i homoseksualny

Jedną z pierwszych osób publicznych w Polsce, które nie ukrywały swojej homoseksualnej orientacji, był aktor Marek Barbasiewicz. Kinowy amant podobno już w latach 80-tych nie robił z tego tajemnicy, a za jego oficjalny coming out uznaje się wywiad dla magazynu "Pani" udzielony Marii Nurowskiej w 1992. Pisarka przedstawiła portret aktora, gdzie między innymi padło zdanie: "Jest homoseksualistą i to dla niego taki sam fakt, jak to, że świeci słońce, czy pada deszcz."

Reklama

Barbasiewicz mówił później, że jego otwartość nigdy nie przysporzyła mu nieprzyjemności w środowisku aktorskim, natomiast była na nie narażona jego rodzina. Na celowniku znaleźli się bracia gwiazdora, którzy służyli w wojsku i musieli zmagać się z niewybrednymi komentarzami kolegów.

"To wyznanie niebywale wyprostowało życie. Nagle poczułem się sklejony ze sobą, szczery, niezmuszony do przemilczeń. W tej chwili... jest w porządku. Od 33 lat jestem w stałym związku. Więcej nie trzeba mówić. Nie chcę, by ten fakt przekroczył granicę informacji" - mówił w rozmowie z "Super Expressem" w 2011.

Jego słowa to chyba najlepsza rekomendacja dla wszystkich, którzy jeszcze nad wyjściem z szafy się zastanawiają!

***

M jak miłość do mężczyzny

W 2005 jednym z najgłośniejszych medialnych wydarzeń okazał się coming out Jacka Poniedziałka. Aktor uwielbiany przez miliony widzów, wówczas za sprawą roli w "M jak miłość" zapytany przez "Fakt" o swoją orientację odpowiedział krótko i dosadnie.

"Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle" - powiedział na łamach gazety.

Zastanawiano się wówczas, czy odważne jak na tamte czasy wyznanie nie zahamuje kariery Poniedziałka i nie pozbawi go kolejnych znaczących ról. Z perspektywy czasu wiemy, że tak się nie stało i decyzja o coming oucie nie odbiła się na jego pracy zawodowej.

Nie żałuję. Dziś mogę szczerze powiedzieć, że moje życie się przez to nie zawaliło, a kariera nie załamała (...) Mam mnóstwo pracy i dostaję coraz poważniejsze propozycje filmowe. Na pewno nie stanowię przykładu geja, który ponosi konsekwencje zawodowe z tego powodu, że przyznał się do homoseksualizmu" - zapewniał przed dwoma laty w "Fakcie".

Jak widać po przykładzie Jacka Poniedziałka, nie ma się czego bać!

***

Diamentowa biseksualistka

Był taki czas w polskim show-biznesie, gdy doniesienia kolorowych gazet i portali kręciły się praktycznie tylko wokół Dody i jej życia prywatnego. Kontrowersyjna gwiazda chętnie podgrzewała atmosferę i nigdy nie gryzła się w język. Podczas promocji reedycji albumu "Diamond Bitch" (sprawdź!) wokalistka udzieliła wywiadu Karolinie Korwin Piotrowskiej, podczas którego wyznała, że jest biseksualna i była w związku z kobietą.

"Pierwszy raz zakochałam się, gdy miałam 13 lat. Potem byłam w związku z dziewczyną, oświadczyła mi się i planowałyśmy nawet ślub w Holandii" - wyznała.

W ostatnich latach, już jako mężatka, Doda raczej niechętnie chciała określać się jako osoba biseksualna, ale wciąż chętnie wspomina związek z kobietą. Dobre i to.

***
Modowe szaleństwo

Orientacja seksualna Macieja Zienia przez lata była w branży tajemnicą poliszynela, ale on sam długo nie odnosił się do plotek. Projektant zaliczył swój coming out w styczniu 2014, gdy na Instagramie opublikował urocze zdjęcie ze swoim ówczesnym partnerem Orlanim. Blisko 1,5 roku później para pobrała się w Brazylii, ale ich małżeństwo nie przetrwało. 

Zień niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym, ale w jednym z wywiadów mogliśmy o nim posłuchać z perspektywy jego mamy.

"Ja się dowiedziałam pierwsza. Podzieliłam się z tym z mężem. No było generalnie trudne do przyjęcia. To było coś zupełnie nowego, coś nieznanego. Aż tak daleko się nie interesowaliśmy takimi rzeczami, mimo, że ja w sumie skończyłam studia pedagogiczne. Powinno to być dla mnie coś normalnego, ale inna jest teoria, a inne jest życie, prawda? Bardzo go kochamy. Jest to nasze dziecko. Pogodziliśmy się z tym i on jest po prostu nasz" - opowiadała w programie "Oczam matki" Halina Zień.

Maciej Zień jest obecnie w związku z stylistą Mateuszem Opacińskim i zdaje się być bardzo szczęśliwy.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Piaseczny | qczaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »