Reklama
Reklama

Mordował homoseksualistów. Został zabity przez ukraińskie wojsko

Magomied Tuszajew, który był przywódcą przerażającej "czystki gejów" w Czeczenii został zabity w Ukrainie. Miał być jednym z najlepszych żołnierzy, a zginął pierwszego dnia.

Magomied Tuszajew był bliski przyjacielem prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Z powodu agresji Rosji na Ukrainę, Władimir Putin zdecydował się wysłać na teren okupowanego kraju elitarną grupę żołnierzy. Wśród nich był Tuszajew.

Kim był Tuszajew?

Kim jest Ramzan Kadyrow? Przyjaciel Putina, który mordował ludzi we własnym domu

Szybko okazało się, że "elitarna" grupa Czeczenów została zabita już pierwszego dnia przez ukraińskie wojsko. Wiadomo, że żołnierze Gwardii Narodowej Ukrainy oraz elitarnego oddziału Alfa przygotowali na Czeczeńców zasadzkę, w której zginął Tuszajew. Śmierć przywódcy potwierdził  Illia Ponomarenko, reporter Kijowa.

Reklama

Wiadomość o śmierci Magomieda Tuszajewa pojawiła się wkrótce po tym, jak Kadyrow ogłosił wysłanie bojowników czeczeńskich do pomocy w wojnie prezydenta Rosji Władimira Putina z Ukrainą. Oznacza to, że Tuszajew nie przeżył nawet dnia na Ukrainie. 

Szybko tez wyszła na jaw przerażająca przeszłość Tuszajewa. "Los Angeles Blade" podał, że Magomied Tuszajew brał udział w systemowej przemocy Czeczenii wobec osób ze środowiska LGBTQ+. Żołnierze Kadyrowa mieli siłą wywozić osoby homoseksualne z terenów Czeczenii. Mieli też stosować przemoc. Wśród nich był Tuszajew, którego wtedy znał każdy. Podobnie, jak Kadyrow, cechował się ogromną agresją. 

Zobacz też:

Wołodymyr Zełenski pod wrażeniem postawy Kate i Williama. "Jesteśmy wdzięczni"

Weronika Marczuk opiekuje się uchodźcami. "Dojechały, odpoczną u nas"

Nord Stream 2 AG złożyła wniosek o upadłość!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: wojna Ukraina-Rosja | ramzan kadyrow
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy