Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Maria Czubaszek: Tylko słonie i żółwie żyją dłużej ode mnie!

Nawet jako dziewczynka nie chciała być Marią. Wolała być Alicją. Uważała, że nadanie jej pierwszego imienia na chrzcie było kosmiczną pomyłką. Przekorna, zawsze mówiła to, co myśli, nie bacząc na konsekwencje. Tak jak wtedy, gdy nie tylko wyznała, że poddała się aborcji, ale także, że od dziecka nie cierpi dzieci. Maria Czubaszek zmarła 12 maja 2016 roku w wieku 76 lat.

"Ja siebie jako dziecka też nie lubiłam. I swoich rówieśników też. Pamiętam, jak po raz pierwszy rodzice zaprowadzili mnie do piaskownicy. Był taki koleżka w moim wieku, któremu od razu wsadziłam wiaderko na głowę, że trzeba było ślusarza wzywać. Tak mi się ten chłopczyk nie podobał!" - mówiła. I dodawała: "Sama byłam dzieckiem. Ale dzieckiem też był Stalin, i co z tego wyrosło?".

Reklama

Wszystkie jej deklaracje trzeba było jednak traktować z przymrużeniem oka. Bo jak wytłumaczyć to, że twierdziła, iż z ludźmi się nie przyjaźni, a tak wiele osób uważało ją za swoją przyjaciółkę? Nawet ci, których znała przelotnie, byli pod wrażeniem jej ciepła, poczucia humoru i ogromnego dystansu do siebie. "Jeżeli kobieta jest średniej urody, takiej mało nachalnej, jak na przykład ja, to wiadomo, że chciałaby mieć dobrą kosmetyczkę, fryzjera, ciuchy. Jeżeli się teksty pisze średnie, jak ja, to przynajmniej niech wykonują je świetni aktorzy" - przekonywała.

Spod jej pióra wyszły takie przeboje jak: "Wyszłam za mąż, zaraz wracam", "Każdy as bierze raz" czy "Rycz mała, rycz". Była także współtwórczynią popularnych seriali, m.in. "Na Wspólnej" czy "BrzydUli". Twierdziła jednak, że całej jej karierze przyświecał jeden cel. "Tak naprawdę wszystko napisałam dla pieniędzy. Bo w zasadzie nie znoszę pisać! Rodzice, niestety, nie zostawili mi fortuny, więc muszę zarabiać. Mój mąż ma 850 złotych emerytury, w dodatku jest muzykiem jazzowym".

LUDZIE POWINNI ŻYĆ KRÓTKO...

Zwykła mawiać: "Między starością i dzieciństwem jest jedno podobieństwo. Zarówno starcom, jak i dzieciom wszystko wolno". Jej deklaracją wolności było palenie papierosów. Potrafiła odrzucić intratną propozycję pracy, gdy zabraniano jej upragnionego dymka. Uważała, że starość trzeba przepalić. Ona przepalała całą emeryturę - 1100 złotych. "Składam się z samych wad" - przyznawała. "Bardzo lubię palić. Jest to po prostu moja jedyna frajda w tym wieku".

Wbrew rozsądkowi do końca nie uległa promującym zdrowy tryb życia trendom. "Moje i mojego męża hasło brzmi: 'Przez sport do kalectwa'. Marek Borowski powiedział mi, że raz poszedł na siłownię, coś sobie zrobił w kolano i został kaleką. Dało mi to do myślenia..." - mówiła z uśmiechem.

Mąż Marii, Wojciech Karolak, z którym przeżyła ponad 30 lat, twierdził, że jego ukochana pochodzi z innej planety, ale jest świetnie przystosowana do życia wśród Ziemian. Potrafiła zapytać go o banknot 27-złotowy. Uwierzyła, gdy powiedział jej, że co prawda jeszcze nie wymienił letnich opon, ale wpuścił do nich zimowe powietrze.

Czytaj dalej na następnej stronie

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maria Czubaszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »