Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: Jestem bezwzględnie za życiem! Dawcą jest Bóg

Małgorzata Kożuchowska (49 l.) skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem aktorki Bóg dał człowiekowi wolną wolę, a ten ma prawo z niej korzystać.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. 

Reklama

W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i powinno być chronione przez ustawodawcę.

By zaprotestować przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych na ulice większości polskich miast wyszło tysiące obywateli.

Wiele znanych kobiet podzieliło się swoimi prywatnymi historiami w mediach społecznościowych. Do tego grona dołącza Małgorzata Kożuchowska, aktorka i mama małego Jasia.

W swoim wpisie podkreśla, że jako kobieta i matka nie może milczeć. Przywołuje również wszystkie matki, którym przyszło zajmować się ciężko chorymi dziećmi.

"Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością" - pisze Małgorzata Kożuchowska.

"TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala od polityki. Nie jest ona i nigdy nie była przedmiotem moich zainteresowań. Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji" - czytamy.

Zobacz na następnej stronie...

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »