Reklama

Reklama

Reklama

Kurski nie będzie zadowolony. Musi przeprosić za film "Inwazja LGBT"

Publiczny nadawca ma przeprosić w głównym wydaniu "Wiadomości" oraz wypłacić 35 tys. odszkodowania na rzecz organizacji LGBT za homofobiczny materiał "Inwazja LGBT" z października 2019 roku. Jacek Kurski nie będzie zadowolony.

TVP musi przeprosić za film "Inwazja LGBT" w głównym wydaniu "Wiadomości"

Trzy lata temu, tuż przed wyborami parlamentarnymi TVP pokazała materiał pod tytułem "Inwazja LGBT". Miał on odsłonić kulisy "nowej religii", która rządzi zachodnią Europą. Film sugerował, że celem tęczowej społeczności jest legalizacja pedofilii.

Autorzy filmu próbowali udowodnić, że marsze równości są reżyserowane, a wolontariusze w rzeczywistości zarabiają 30 zł za udział w protestach oraz mają zapewnione darmowe noclegi i przejazdy. W nagraniach wykorzystano fragmenty z ukrytych kamer.

Reklama

Działacze Kampanii Przeciw Homofobii pokazani w kontrowersyjnym materiale złożyli pozew o naruszenie dóbr osobistych

We wtorek 21 czerwca 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że publikując materiał TVP naruszyło dobra osobiste działaczy KPH. W wyroku postanowiono o zakazie rozpowszechnianie filmu w całości i fragmentach w jakikolwiek sposób. Ponadto zasądzono też odszkodowania na rzecz organizacji społecznych działających na rzecz osób LGBT w Polsce. Suma odszkodowań przekracza 35 tys. zł.

Kara finansowa to jednak niejedyna dotkliwość. Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał TVP do przeprosin, które mają być zamieszczone w głównym wydaniu "Wiadomości" jako pierwszy materiał informacyjny. Na dodatek czas oświadczenia z przeprosinami nie może być krótszy niż 30 sekund. Czy ogłosi je szefowa "Wiadomości" TVP Danuta Holecka

Wyrok warszawskiego sądu nie jest prawomocny i TVP z Jackiem Kurskim na czele z pewnością będzie się od niego odwoływać. 

Zobacz też:

Ile TVP płaci Danucie Holeckiej? Odkrywamy majątek prezenterki
Hojna TVP spełnia 3 marzenia Katarzyny Cichopek. Co tym razem?

Jak wypocząć na wakacjach i nie wydać fortuny? Sześć rad


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | Danuta Holecka | kampania przeciwko homofobii | TVP SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »