Reklama
Reklama
Tylko u nas

Kulisy Eurowizji Junior 2022: Laura Bączkiewicz korzysta w Armenii z atrakcji przygotowanych przez organizatora! Jakich?

Laura Bączkiewicz jest reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022 w Armenii. 11-letnia Polka z wielkim talentem, choć czuje się doskonale na scenie, to można odczuć lekki stres. W tym roku głos można oddać również na reprezentanta własnego kraju - zobaczcie, w jaki sposób głosować na Laurę!

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz jest już w Erywaniu

Młodziutka Laura Bączkiewicz ma zaledwie 11 lat, a śpiewa już przez większość swojego życia. Brała też udział w "The Voice Kids" w którym przeszła do dziesiątki finalistów. 

W międzynarodowym konkursie Eurowizji Laura Bączkiewicz ma ogromne szanse, aby dołączyć do grona zwycięzców Roksany Węgiel i Viki Gabor. Niektórzy mówią, że swoim talentem przebije samą Sarę James

Reklama

Trzymajmy kcuki za Laurę, która jest już po pierwszych próbach w Erywaniu (Armenia). O wrażenia zapytaliśmy osobę z polskiej delegacji Laury na Eurowizję.

"Atmosfera jest fantastyczna! Widać, że Erywań żyje energią muzycznego konkursu. Praktycznie w całym mieście można trafić na elementy związane z Eurowizją JuniorOrganizator przygotował bajkową, świąteczną instalację, która stanęła w centrum stolicy, ogromną choinkę i przystroił światełkami praktycznie cały Plac Republiki" - wyznaje informator Pomponika.

"To właśnie tutaj odbyła się Ceremonia Otwarcia, gdzie po czerwonym dywanie przemaszerowali wszyscy reprezentanci. Wszystko wygląda naprawdę pięknie" - dodaje.

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz wystąpi w finale. Jak się z tym czuje?

11-latka popisała się swoim talentem w programie "Szansa na sukces" wykonując autorski utwór "Lot na księżyc" oraz piosenkę Lady Gagi pod tytułem "Hold My Hand". Zwycięstwo w programie zagwarantował jej udział w w Eurowizji Junior w Erywaniu. Jak czuje się Laura w nowym otoczeniu?

"Nasza reprezentantka jest bardzo szczęśliwa i pełna pozytywnej energii. Jednak nie ma co ukrywać, że też intensywnie pracuje. Każdy dzień to treningi wokalne, próby na eurowizyjnej scenie z tancerzami, wywiady, spotkania" - mówi nam informator.

"Jednak dla równowagi, organizatorzy przygotowali też dla dzieci mnóstwo atrakcji kulturalnych, w których - z wielką przyjemnością - wszyscy uczestnicy biorą udział: wycieczki, spotkania reprezentantów, sztuki teatralne, czy degustacja tradycyjnych potraw. Jak przy każdej Eurowizji, delegacji towarzyszą wolontariusze, którzy sami proponują też wizyty w ciekawych miejscach, polecają dobre restauracje czy pomagają w targowaniu się na bazarze z pamiątkami" - dodaje osoba z polskiej delegacji.

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz w wielkim finale!

"Za Laurą i tancerzami już dwa dni prób i jesteśmy na ostatniej prostej przed wielkim finałem. Wszystkie dzieci są niezwykle podekscytowane, nie czuć jeszcze ducha rywalizacji, wręcz panuje atmosfera spotkania w gronie przyjaciół. Reprezentanci integrują się ze sobą, śpiewają nawzajem swoje piosenki, robią mnóstwo zdjęć, spędzają tyle czasu razem, ile mogą. I chyba właśnie to jest najpiękniejsze, że traktują Eurowizję jako wyjątkową przygodę, która zostanie w ich sercach na zawsze."

"W sobotę czeka wszystkich bardzo intensywny dzień: dwie próby pełnego koncertu i konferencja prasowa" - mówi dla Pomponika osoba z bliskiego otoczenia Laury. 

W tym roku głosowanie odbywa się online na stronie www.jesc.tvRozpoczyna się już w piątek 9.12 o godz. 20.00 CET i potrwa do 11 grudnia do godz. 16.00. Następnie zostanie wznowione na 15 min. od razu po występach wszystkich uczestników. Można oddać głos na reprezentanta własnego kraju.

Głosować można na trzy kraje, w tym także na swój kraj. "Dziękuję bardzo za wsparcie, które płynie do mnie każdego dnia. Trzymajcie za mnie kciuki, ja dam z siebie wszystko. I oczywiście głosujcie na Polskę!" - dodaje Laura.

Eurowizja Junior 2022: Gdzie i kiedy oglądać konkurs z występem Laury Bączkiewicz?

Eurowizję Junior 2022 można oglądać online na TVP VOD. Dodatkowo transmisję online z Eurowizji Junior 2022 obejrzeć będzie można także na oficjalnym kanale Junior Eurovision Song Contest na YouTube, TVP1, TVP Polonia i TVP ABC. Wydarzenie ma potrwać ok. 2,5 godziny.

Zobacz też:

Laura Bączkiewicz nie będzie opuszczać szkoły? Rodzice zabrali głos: "W tygodniu szkoła!"

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022. Odniesie taki sukces jak Sara James?

Eurowizja Junior 2022. Laura Bączkiewicz ma plan na karierę

Kto debiutował na Eurowizji Junior a dziś robi karierę? Nie tylko Węgiel i Gabor

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Eurowizja" | Eurowizja Junior 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy