Reklama

Reklama

Reklama

Książę Harry wywołał aferę na cały świat. Przeprasza i wyraża żal: "Jeden z największych błędów w moim życiu"

Książę Harry i Meghan Markle w serialu dokumentalnym "Harry i Meghan" na Netflix wywołali już internetową i międzynarodową burzę. Jednym z wątków poruszanych w trzecim odcinku serii był wybryk Harry'ego, kiedy miał 20 lat. Pamiętacie jego strój na balu przebierańców? To zdjęcie zdecydowanie źle się zestarzało po latach!

"Harry i Meghan" na Netflix. Książę Harry oskarża rodzinę królewską o rasizm w Wielkiej Brytanii

Jak donosi "Daily Mail UK" film dokumentalny "Harry i Meghan" na Netflix o księciu Harrym i Meghan Markle wywołał w Wielkiej Brytanii serię oburzenia o podżeganie do twierdzeń określających Anglię jako "rasistowski" kraj.

 

Jeszcze zanim dokument ujrzał światło dzienne, król Karol III wściekł się na Harry'ego za sprzedawanie tajemnic rodziny Netflixowi. Teraz pewnie będzie tylko gorzej...

Reklama

W jednym z fragmentów dokumentu Harry mówi, że rodzina królewska ma "nieświadome uprzedzenia" i jest "częścią problemu", jeśli chodzi o rasizm w Wielkiej Brytanii. 

"Harry i Meghan" na Netflix. Książę żałuje kostiumu ze swastyką: "jeden z największych błędów w moim życiu"

Książę Harry znalazł się na pierwszej stronie brytyjskiego tabloidu "The Sun" po tym, jak założył nazistowski mundur na imprezę kostiumową w 2005 roku. Wywołał wówczas aferę międzynarodową, która szczególnie poruszyła ludzi, których przodkowie rodziny zginęli w wyniku holokaustu. 

Dopiero pierwszą wypowiedzią na ten temat jest właśnie trzeci odcinek dokumentu na Netfliksie: "To był jeden z największych błędów w moim życiu. Czułem się potem tak zawstydzony" - powiedział Harry w dokumencie Netflixa.

Wówczas książę Harry przeprosił i więcej nie wracał do tej sprawy, choć podjął kroki (pewnie pod naciskami Pałacu), aby zatuszować negatywne wrażenie. 

"Usiadłem i rozmawiałem z naczelnym rabinem w Londynie, co wywarło na mnie głęboki wpływ. Pojechałem do Berlina i rozmawiałem z ocalałym z Holokaustu" - powiedział Harry.

"Mogłem to po prostu zignorować i wziąć się do roboty i prawdopodobnie popełniać te same błędy w kółko w moim życiu. Ale wyciągnąłem z tego wnioski" - mówi dziś Harry, który był bohaterem pierwszych stron gazet na całym świecie.

"Harry i Meghan" na Netflix. Rodzina królewska ma problem z rasizmem?

Harry w dokumencie Netflixa opowiedział również o problemie rasizmu w swojej rodzinie: "W tej rodzinie czasami jesteś częścią problemu, a nie częścią rozwiązania i istnieje ogromny poziom nieświadomych uprzedzeń. Rzecz z nieświadomym uprzedzeniem polega na tym, że w rzeczywistości nie jest to niczyja wina, ale kiedy zostanie to wskazane lub zidentyfikowane w tobie, musisz to naprawić". 

Ciekawe, jak odniesie się do takich zarzutów król Karol III i reszta rodziny królewskiej.

Warto przypomnieć, że tabloid "The Sun" opublikował kiedyś kadr z filmu na którym Edward, ojciec Elżbiety II uczył ją... wykonywać salutujący gest. Można więc powiedzieć, że "wszystko zostaje w rodzinie".

Oglądacie dokument "Harry i Meghan" na Netflix? Dostępne są 3 odcinki, a kolejne będą udostępnione 15 grudnia.

Zobacz też:

Król Karol III wściekł się na Harry'ego. Planuje zemstę za serial(e) Netflixa

"Harry i Meghan": serial Netfliksa to jedna wielka manipulacja? Dziennikarze dostrzegli kolejne przekłamania

Piers Morgan nie odpuszcza Sussexom. "Księżna Pinokio i Książę Hipokryta"

Meghan i Harry pojawili się na gali w Nowym Jorku. Sukienka księżnej przypomina kreację... Kate Middleton

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy