Reklama
Reklama

Książę Andrzej został pozbawiony tytułów wojskowych! Elżbieta II wydała oświadczenie

Książę Andrzej (61 l.) stracił stopnie wojskowej i nie będzie już nazywany Jego Królewską Wysokością. Pałac Buckingham w imieniu królowej Elżbiety II właśnie wydał oświadczenie. Syn monarchini w sprawie o napaść seksualną będzie odpowiadał jako osoba prywatna.

Rodzina królewska nie ma ostatnio dobrego czasu. Co chwilę słyszy się, że murami Pałacu Buckingham zatrząsł kolejny skandal związany z royalsami. Mimo że Brytyjczycy nadal darzą rodzinę królewską sporą sympatią, to sprawa księcia Andrzeja spędza im sen z powiek.

Trzy lata temu do mediów wyciekły informacje o zażyłej znajomości syna Elżbiety II z amerykańskim biznesmenem Jeffrey’em Epsteinem, który nie słynął ze zbyt dobrej opinii. Nie od dziś bowiem wiadomo, że mężczyzna uwikłany był w wiele skandali związanych z nieletnimi dziewczynkami.

Książę Andrzej na fali znajomości z Epsteinem również został oskarżony. Pozew przeciwko niemu złożyła Virginia Robert Giuffre, która zarzuciła royalsowi seksualne wykorzystywanie. Kobieta utrzymuje, że w latach 2001-2002 została trzykrotnie wykorzystana przez członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Była wówczas niepełnoletnia.

Prawnicy przez dłuższy czas mieli problem ze zlokalizowaniem księcia Andrzeja. Ostatnimi czasy zajmował się najwidoczniej przede wszystkim miganiem od odpowiedzialności. Media donosiły wówczas, że mężczyzna przebywa na terenie królewskiej posiadłości, gdzie prawnicy nie są mu w stanie doręczyć pozwu.

Reklama

Pałac Buckingham wydał oświadczenie ws. księcia Andrzeja

Okazuje się jednak, że tym razem książę Andrzej się nie wywinie. 12 stycznia sąd federalny w Nowym Jorku odrzucił starania syna Elżbiety II o oddalenie powództwa przeciwko niemu. Tym razem royals nie ucieknie od odpowiedzialności.

Sensacyjne wieści dochodzą również z samego pałacu. Królowa Elżbieta II pozbawiła księcia Andrzeja wojskowych tytułów i królewskiego patronatu. W opublikowanym na twitterze oświadczeniu można przeczytać, że oficjalne role księcia zostaną przekazane innym członkom rodziny.

Książę Yorku zaprzecza stawianym mu zarzutom. Twierdzi, że w czasie gdy miało dojść do zarzuconych mu czynów - przebywał z córką na jej urodzinach. Media twierdzą jednak, że księżna Beatrycze ponoć nie pamięta opisywanego przez ojca przyjęcia...

Zobacz też:

Książę Andrzej odpowiadał tylko przed królową. Zastraszał pracowników?

Książę Andrzej znów zniknął. Ucieka od odpowiedzialności?

Małgorzata Rozenek-Majdan w Tajlandii! Codziennie dzwoni do swoich psów

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | książę Andrzej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy