Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II już wyzdrowiała. Spotkała się z prawnukami

Królowa Elżbieta II wraca do zdrowia po łagodnych, jak zapewniał Pałac Buckingham, objawach COVID-19. 95-letnia monarchini poczuła się już na tyle dobrze, by spędzić weekend z wnukiem, księciem Williamem i jego rodziną. Mimo że królowa ma status ozdrowieńca, na wszelki wypadek spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu.

Królowa Elżbieta II w miniony weekend spotkała się z księciem Williamem , Kate Middleton i ich trojgiem dzieci: księciem Jerzym , księżniczką Charlotte i księciem Ludwikiem, w zimowym słońcu w Frogmore House, który znajduje się na terenie zamku Windsor. 

Jak dodaje „Daily Mail”, brytyjska monarchini poczuła się już na tyle dobrze, by we wtorek 1 marca przeprowadzić dwa wirtualne spotkania z zamku Windsor, po raz pierwszy od wykrycia zakażenia koronawirusem

Reklama

Brytyjska królowa zaraziła się prawdopodobnie od syna, księcia Karola, który w lutym tego roku został powtórnie zakażony. Na szczęście zarówno za pierwszym, jak i drugim razem COVID-19 przechorował lekko. Jak sam ogłosił publicznie, był, podobnie jak żona, księżna Camilla, zaszczepiony trzykrotnie.

Królowa Elżbieta II wraca do pracy

W przypadku królowej sprawa nie jest już taka oczywista. Przyjęcie przez nią i księcia Filipa pierwszej dawki, w styczniu 2021 roku, stało się medialnym wydarzeniem. Pałac nigdy jednak nie potwierdził przyjęcia przez monarchinię kolejnych dawek. Milczy także na temat potencjalnego źródła zakażenia, dlatego do końca nie wiadomo, czy był nim następca tronu.

Oficjalne źródła nie komentują obecnie stanu zdrowia królowej, ale magazyn „People” ustalił, że  królowa podejmie tak zwane lekkie obowiązki i ma już zaplanowanych kilka wirtualnych spotkań. 

Frogmore House, gdzie królowa spotkała się z prawnukami, to jej ulubione miejsce spacerów z psami.  Znajduje się w pobliżu Frogmore Cottage, brytyjskiego domu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Księżniczka Eugenie, która przebywała tam z mężem Jackiem Brooksbankiem i ich synem Augustem, nie była w domu podczas wizyty królowej. Niedawno we trójkę wyjechali do Stanów Zjednoczonych, by odwiedzić księcia i księżną Sussex w ich domu w Montecito.

Szybki powrót królowej do zdrowia po COVID-19 to z pewnością wiadomość, która uspokoi Brytyjczyków, zwłaszcza  w roku platynowego jubileuszu monarchini. Warto przypomnieć, że brytyjska rodzina królewska w obecnym czasie przeżywa wiele problemów.  

Oprócz problemów zdrowotnych królowa musi mierzyć  się z kilkoma skandalami w rodzinie królewskiej, w tym  ugodą księcia Andrzeja w sprawie o napaść na tle seksualnym,  śledztwem  prowadzonym w związku z działalnością organizacji charytatywnej oraz konsekwencjami „Megxitu”, czyli odejścia księcia Harry’ego i księżnej Meghan z rodziny królewskiej i ich emigracją do Stanów Zjednoczonych.  Jak wyznaje informator magazynu „People” z kręgów bliskich monarchii:

Cóż, akurat teraz to samo może powiedzieć o sobie cały świat....

Zobacz też:

Antek Królikowski przyłapany pod domem Opozdy. I to z kim! Zdjęcia nie kłamią

Urodzona w Kijowie Milla Jovovich załamana wojną

Jasne stanowisko NATO w sprawie wysłania wojsk do Ukrainy

***

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy