Reklama
Reklama

Korespondentka TVP została zawieszona. Wszystko przez słowa, które nie spodobały się Polakom!

Magdalena Wolińska-Riedi jest korespondentką TVP w Rzymie i Watykanie. Kobieta chętnie śledzi informacje o wydarzeniach z kraju i ze świata. Bacznie obserwuje także posunięcia Rosjan w wojnie, którą Putin rozpętał z Ukrainą. Teraz najprawdopodobniej będzie musiała szukać sobie nowej pracy, bo przez kilka zbyt odważnych słów napytała sobie biedy… TVP zawiesiło ją w pełnieniu obowiązków.

Dziennikarka TVP wdała się w kontrowersyjną dyskusję

Kontrowersyjną dyskusję w sprawie działań Putina, który prawie rok temu rozpętał wojnę z Ukrainą, skomentował w mediach społecznościowych Grzegorz Kuczyński. Dziennikarz był niegdyś związany z TVN24, teraz często występujący w roli eksperta w TVP. Bacznie obserwuje jednak sytuację polityczną na świecie i chętnie wyraża publicznie swoje zdanie. Tym razem porównał działanie rosyjskiego przywódcy do zbrodni dokonywanych przed laty przez Adolfa Hitlera i wskazał, jakie można znaleźć podobieństwo między nimi.

Reklama

"Hitler i jego ludzie mogli mordować ludzi w takich obozach jak Auschwitz, bo mieli poparcie zdecydowanej większości Niemców. Tak jak dziś Putin i jego ludzie ma poparcie zdecydowanej większości Rosjan" — zaznaczył.

Magdalena Wolińska-Riedi nie mogła przejść wobec tego obojętnie. W ostrych słowach odpowiedziała koledze. "Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki. Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować" — napisała w odpowiedzi Magdalena Wolińska-Riedi.

Kuczyński nie podjął dalszej dysputy z korespondentką Telewizji Polskiej, lecz zwrócił jej uwagę na to, że się zagalopowała.

To jednak nie zatrzymało pewnej swego dziennikarki, która brnęła dalej w swoje racje, utyskując nadwiślańskiemu krajowi na każdym kroku. Wszystko po to, by Polacy nie generalizowali innych.

"Do Niemców i Rosjan. Nie można tak generalizować. Wrzucanie do jednego worka całego narodu ze zbrodniarzami jest bardzo nie na miejscu. Mamy do tego powszechną w Polsce tendencję. Jak to tłumaczyć?" — nie ustępowała dziennikarka.

Korespondentka TVP kaja się po obrazoburczych słowach

Dziennikarka związana z TVP szybko poszła po rozum do głowy, widząc jak wielkie poruszenie wywołał jej komentarz, w którym zaznaczyła, że nie można "generalizować" Niemców i Rosjan, a sama dokonała generalizacji Polaków, i przeprosiła.

Niewielu rodaków dało się jednak przekonać Wolińskiej-Riedi, zauważając, że dziennikarka TVP próbuje posprzątać bałagan, który stworzyła ze strachu przed utratą pracy.

"Mam wrażenie, że przeprosiny są z obawy o pracę — fuchę w TVP, a nie że Pani rzeczywiście przemyślała to, co napisała. Oczywiście moje wrażenie może być takie, bo od dzieciństwa wysysałem nienawiść" — czytamy wśród komentarzy pod wpisem dziennikarki.

Magdalena Wolińska-Riedi została zawieszona w TVP!

Władze TVP nie mogły siedzieć bezczynnie, patrząc na swawole swojej pracownicy. Zarząd stacji i przełożeni nadzorujący pracę Wolińskiej-Riedi nie byli zadowoleni z jej publicznych wynurzeń, które nastręczyły problemów stacji.

"Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę" — czytamy w oświadczeniu stacji.

Zarząd w swoim uzasadnieniu zauważył, że prywatne wypowiedzi dziennikarzy stacji mogą mieć wpływ na odbiór TVP. W związku z tym "dziennikarz Telewizji Polskiej, zgodnie z zasadami etyki, powinien traktować media społecznościowe jako formę publicznej wypowiedzi", pamiętając o tym, że nawet poza studiem telewizyjnym reprezentuje TVP. Obrazoburcze słowa korespondentki mogą mieć negatywny wpływ na opinie o stacji, a to nigdy nie powinno się wydarzyć. Stacja postanowiła zareagować w sprawie dziennikarki. Decyzją przełożonych Magdalena Wolińska-Riedi została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych.

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek nie radzi sobie z dziećmi? Nie była w stanie zapanować nad ich płaczem. Dramatyczne sceny

Olbrzymia awantura w "Pytaniu na śniadanie". Dyrektor szkoły i uczennica prawie się na siebie rzucili. Co robił Kammel?

Afera po ostatnim odcinku "Pytania na śniadanie". Widzowie oburzeni

Ida Nowakowska dostała ataku kaszlu w "Pytaniu na śniadanie"! Musiała zejść z wizji


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Wolińska-Riedi | TVP | TVP SA
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy