Reklama
Reklama

Kanye West zablokowany na Twitterze. Zachwycał się Hitlerem i negował Holokaust

Kanye West (45 l.) obiecał, że zrobi sobie przerwę od mediów społecznościowych. Tymczasem jego najnowsze wypowiedzi szokują. Raper pochwalił Hitlera i zanegował Holokaust. Antysemickie treści doprowadziły do tego, że Elon Musk zablokował muzyka na Twitterze.

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. Niestety po serii szokujących wpisów w sieci i wypowiedzi w kiepskim stanie psychicznym stał się w show-biznesie pewnego rodzaju "persona non grata". 

Z tego powodu zakończył się też związek muzyka z Kim Kardashian. Swój rozwód porównał zresztą do... śmierci królowej Elżbiety II.

Kanye West popiera Hitlera i neguje Holokaust

West w ubiegłym roku przybrał nowy pseudonim artystyczny Ye i zapowiedział swoją kandydaturę na prezydenta USA. W jednym z ostatnich wywiadów raper zaczął chwalić przywódcę III Rzeszy oraz negować Holokaust. 

Reklama

"Dostrzegam wiele dobrego w Hitlerze. Każdy człowiek ma jakieś wartości do zaoferowania, zwłaszcza on. Lubię go" - powiedział w programie InfoWars schowany pod maską.

Kanye sam zresztą przyznał w odcinku, że jest proputinowski. Po serii antysemickich wypowiedzi konsekwentnie zaczęli odsuwać się od niego sponsorzy.

Raper został zablokowany na Twitterze

W efekcie Ye został zbanowany na Twitterze, a lider Republikanów określił jego wypowiedź obrzydliwą. Jego zdaniem gwiazdor powinien być potępiony przez cały naród. 

"Robiłem, co w mojej mocy. Mimo to ponownie naruszył naszą zasadę zakazującą podżegania do przemocy" - wytłumaczył swoją decyzję Elon Musk po tym, jak West zamieścił na profilu grafikę nawiązującą do swastyki. 

A podobno miał zrobić sobie detoks od mediów społecznościowych...

Zobacz też:

Kanye West został bezrobotnym. Adidas po 13 latach zakończył z nim współpracę

Kanye West paraduje w bluzie z papieżem Janem Pawłem II. Napis na plecach bardzo wymowny

Kanye West porównuje swój rozwód z Kardashianką do... śmierci królowej Elżbiety II. Niezła metafora?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kanye West | Elon Musk
Reklama
Reklama
Reklama