Reklama
Reklama

Kanye West jak Donald Trump? Kolejne portale blokują profil artysty

Nie słabną kontrowersje wokół ekscentrycznych zachowań Kanye Westa (45 l.). Popularny raper uwielbia być w centrum zainteresowania - niestety tym razem poniósł konsekwencje swoich nieprzemyślanych czynów. Z powodu rasistowskich i ksenofobicznych wpisów, portal Twitter postanowił zablokować konto muzyka. Krytycy śmieją się, że Ye idzie w ślady swojego idola - Donalda Trumpa (76 l.).

Kontrowersyjne poczynania Kanye Westa

Kanye West nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. Kontrowersyjny raper mocno przeżył rozstanie z Kim Kardashian, z którą łączyła go mocna wieź. Nie są znane konkretne powody ich rozwodu, ale wiele mówi się o tym, że przyczyną rozpadu związku celebrytów były problemy psychiczne muzyka - Kanye West cierpi bowiem na chorobę afektywną dwubiegunową.

Parze być może udałoby się przezwyciężyć kryzys, ale raper nie miał zamiaru poddawać się leczeniu.

Reklama

Choć od ich rozstania minęły już prawie dwa lata, Kanye nadal nie może przejść do porządku dziennego i wciąż publicznie ubolewa nad zakończeniem siedmioletniego małżeństwa.

Niedawno na swoim instagramowym koncie jako zdjęcie profilowe ustawił sobie fotografię Kris Jenner, czyli matki Kim Kardashian. Fani byli zaskoczeni - trudno było zrozumieć intencje ekscentrycznego rapera. Prawdopodobnie był to wyraz dezaprobaty dla działań byłej teściowej - raper ma jej za złe, że nakręcała biznes pornograficzny swojej córki.

Ostatnio o muzyku znów zrobiło się głośno, bynajmniej nie ze względu na nowe nagrania - Kanye pokazał się na paryskim pokazie mody w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II. Na jego plecach widniał napis "White Lives Matter", który jest parafrazą hasła "Black Lives Matter" będącego mottem międzynarodowego ruchu społecznego walczącego o prawa osób czarnoskórych.

W tym przypadku również można jedynie domyślać się "co autor miał na myśli".

Kanye West jak Donald Trump?

Kanye jest znany ze swoich odważnych poglądów i ekscentrycznych zachowań, jednak okazuje się, że nie każdy ma zamiar je tolerować i bezczynnie obserwować poczynania 45-latka

Jakby kontrowersji wokół muzyka było mało - dziś okazało się, że portal Twitter zablokował jego konto. Powodem blokady była seria agresywnych, rasistowskich i antysemickich postów, które publikował Ye. Pikanterii całemu zajściu dodaje fakt, że stało się to chwilę po tym, jak artysta został też "zawieszony" na Instagramie.

Wtedy konto rapera na Twitterze jeszcze działało. Muzyk zdążył umieścić wpis, w którym uderza w Marka Zuckerberga - właściciela spółki Meta.

Złośliwi komentują, że Kanye idzie w ślad swojego idola - Donalda Trumpa, któregu Facebook również czasowo zawiesił, a Twitter zdecydował się na bardzo radykalny ruch i dożywotnio usunął profil byłego amerykańskiego prezydenta.

Jeszcze nie wiadomo jak długo potrwa przymusowa przerwa Kanye Westa od mediów społecznościowych. Może spożytkuje ten czas na refleksję i w przyszłości będzie bardziej odpowiedzialnie korzystał z portali internetowych?


Zobacz też:

Kanye West z papieżem Janem Pawłem II na piersi. Uwagę zwraca napis na plecach

Kanye West ustawił na Instagramie na profilowe zdjęcie Kris Jenner. Dlaczego?

Julia Fox, była dziewczyna Kanye Westa, w samej bieliźnie poszła do sklepu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kanye West | Donald Trump
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy