Reklama

Reklama

Reklama

"Kamienie głodu" wynurzyły się z rzeki! To przepowiednia, której wszyscy powinni się bać....

Wyschnięta Łeba i Ren to efekt susz panujących w Europie. Dla wielu starszych osób to zatrważająca przepowiednia głodu, biedy i katastrofy. Czym są "kamienie głodu"? Warto przygotować się na bardzo ciężkie czasy!

Susza i rekordowe temperatury w Europie doprowadziły do obniżenia stanu wód. Brak opadów dodatkowo potęguje problemy wśród rolników, którzy narażeni są na utratę zbiorów. Na dodatek na Łabie, rzece przecinającej Czechy i Niemcy, pojawiły się "kamienie głodu", zwiastujące nadchodzący kataklizm - głód.

Przepowiednia się ziści? "Kamienie głodu" wynurzyły się z rzeki. "Kiedy mnie widzisz, płacz"

Poziom rzeki Łaby, która przecina Niemcy i Czechy, osiągnął marginalny poziom. Susza stała się faktem, a kamienie głodu są doskonale widoczne z brzegu. Można je już liczyć w dziesiątkach i choć są naturalnym zabytkiem, to przepowiadają głód, biedę i katastrofę klimatyczną.

Reklama

Najsłynniejszy kamień głodu, pochodzący z rzeki Łaby w miejscowości Děčín w Czechach, ma oznaczenie z 1616 roku. Widnieje na nim niemieckie zdanie, które jest też przepowiednią: "Kiedy mnie widzisz, płacz", co wywołuje trwogę wśród rolników i mieszkańców.

Czym są "Kamienie głodu"?

"Kamienie głodu" według definicji z Wikipedii, to głazy, które pojawiają się przy bardzo niskim poziomie wody. Zwiastują one nadchodzącą suszę, która może w efekcie oznaczać głód dla mieszkańców. 

Daty wyryte na kamieniu to lata, do których dochodziło do katastrofalnej suszy. Dla ludzi oznaczają one tylko jedną przepowiednię - bardzo ciężkie czasy.

"Kamienie Głodu" w Czechach

"Kamienie Głodu" w Czechach pochodzą nawet z 1417 roku, lecz napis został zniszczony przez ząb czasu i cumujące w porcie statki.

W Łabie w 2018 roku również odsłoniły się kamienie, które stały się lokalną atrakcją wśród turystów i mieszkańców. Ludzie przychodzili całymi rodzinami, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W tym samym roku, rzeka odsłoniła też niewybuchy po II wojnie światowej - materiały wybuchowe, granaty i miny. Zabezpieczono teren, zebrano je i zdetonowano.

"Kamienie Głodu" w Niemczech na Renie i Łabie

W Niemczech w rzekach Ren i Łaba również można spotkać kamienie głodu. Na jednym z kamieni istnieje napis: "Gdy ten kamień zatonie, życie znów nabierze kolorów". 

Inny, słynny kamień głodowy można oglądać nie w rzece, lecz w muzeum w mieście Schönebeck. Kamień został wyciągnięty, a teren został wykorzystany na basen portowy. Wypisanym rokiem na kamieniu jest 1904 i 1921.

"Kamienie głodu": kto przewidział katastrofę? Baba Wanga

W przepowiedniach na 2022 rok Baba Wanga widziała problemy związane z suszą i głodem. Baba Wanga ostrzegała ludzkość przed brakiem wody pitnej ze względu na susze. Jasnowidzka przewidziała anomalie pogodowe, a także temperatury dochodzące do 50 stopni Celsjusza.

Zobacz także:

Brama Lwa została otwarta. Przepowiednia Aidy na sierpień 2022: "To moc nieskończoności"

Horoskop tygodniowy na 13-19 sierpnia 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Wyciszenie po pełni księżyca w Wodniku

Krzysztof Jackowski miał nową wizję! W sierpniu nadejdzie najgorsze...

Dziś na niebie zobaczysz "Koźli Księżyc". Indiańska pełnia księżyca to intensywna przepowiednia

Skutki retrogradacji Merkurego w 2022 dla wszystkich rodzajów zodiaku (ogień, woda, powietrze, ziemia)

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: przepowiednie | kamienie głodu | Baba Wanga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy