Reklama

Reklama

Reklama

​Ida Nowakowska wspomina śp. Lecha Kaczyńskiego. Przewidział wojnę w Ukrainie!

Ida Nowakowska (31 l.) nigdy nie ukrywała swoich politycznych poglądów. Być może dzięki nim tak dobrze odnalazła się w TVP. Ida deklaruje się jako żarliwa katoliczka, osoba o konserwatywnych poglądach i ogromnym szacunkiem darzy zmarłego tragicznie 12 lat temu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na Instastories przypomniała jego wypowiedź na temat Ukrainy, która w tragiczny sposób ziściła się po latach.

Trwa 21. dzień obrony Ukrainy przed rosyjską inwazją. Jeszcze miesiąc temu mało kto przypuszczał, że w XXI wieku, praktycznie u granic NATO, może dojść do prawdziwej wojny, takiej, jaką znamy z filmów dokumentalnych o II wojnie światowej. 

Wiele wskazuje na to, że nawet Władimir Putin, wydając rozkaz swoim wojskom, by napadły na suwerenne państwo, nie przewidział takiego rozwoju wypadków. Politolodzy i analitycy wojskowi, bazując na informacjach zdobytych przez zachodnie służby wywiadowcze, są zgodni co do tego, że rosyjski dyktator spodziewał się góra dwudniowej ofensywy, zakończonej przejęciem Kijowa i zainstalowaniu tam marionetkowego rządu, całkowicie lojalnego wobec Kremla. 

Reklama

Lech Kaczyński przewidział wojnę

Był jednak ktoś, kto przewidział, ze imperialne zapędy Rosji odżyją pod władzą Putina. Tą osobą był prezydent RP Lech Kaczyński, który 14 lat temu, ryzykując życiem, okazał wsparcie prezydentowi Gruzji, gdy w 2008 roku odpierała rosyjską inwazję. 

Prezydent Kaczyński udał się wtedy do stolicy kraju, Tbilisi i do tego samego namówił prezydentów Litwy, Estonii i Ukrainy oraz premiera Łotwy. Wszyscy wzięli udział z wiecu poparcia dla Gruzinów, walczących o swoją niepodległość, tak jak teraz Ukraińcy. 

Odważny czyn brata postanowił powtórzyć prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, udając się do bombardowanego Kijowa z premierem Mateuszem Morawieckim oraz premierami Czech i Słowenii. Z tej okazji premier Morawiecki przywołał słowa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wygłoszone w 2014 roku w stolicy Gruzji:

Ida Nowakowska udostępniła na swoim Instagramie artykuł, w którym została przytoczona wypowiedź premiera, odnosząca się do cytatu z przemówienia prezydenta Kaczyńskiego. Zakreśliła przy tym najistotniejszy fragment, żeby nikt nie przeoczył.  Nowakowska nigdy nie ukrywała, że podziela poglądy rządu Prawa i Sprawiedliwości na większość spraw, o ile nie wszystkie i wysoko ceni śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Również światowe media, między innymi portugalski "Observador" i włoska "La Repubblica" wychwyciły podobieństwo rosyjskiej napaści na Gruzję w 2008 i rosyjskiej napaści na Ukrainę w 2022 roku oraz zaangażowania braci Kaczyńskich w oba konflikty. 

Zobacz też:

Joanna Opozda zajmuje się synkiem, a Królikowski "poradami na zdrady"

Demi Rose na tropikalnej wyspie eksponuje swoje wdzięki. Co za zdjęcia!

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy