Reklama
Reklama

Granica polsko-białoruska. Maciej Stuhr z żoną pomagają Syryjczykom

Maciej Stuhr (46 l.) i jego żona Katarzyna Błażejewska-Stuhr zostali pełnomocnikami czterech Syryjczyków. Pomagają, bo - jak mówią - nie są już w stanie patrzeć na to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Aktor apeluje do Polaków, by nie siedzieli bezczynnie. "Ten brak pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji doprowadzi wkrótce do niewyobrażalnej tragedii na naszych ziemiach, którą będziemy przez dziesiątki lat próbować zrozumieć i oswoić" - uważa.

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr na granicy

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr dołączyli do aktywistów z Grupy Granica ratujących uchodźców i migrantów.

Ostatnio pomagali m.in. czterem wygłodzonym i pobitym Syryjczykom. Byli z nimi w szpitalu w Hajnówce, zostali ich pełnomocnikami. Są wstrząśnięci tym, co zobaczyli. W ich imieniu pragną złożyć wniosek o ochronę międzynarodową, tzw. interim z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, zabraniający wypchnięcia ich na Białoruś.

Stuhr: chcemy kultytować polską tradycję gościnności

Reklama

Maciej Stuhr podkreśla, że zna wiele osób, które czują podobnie jak oni i nie chcą siedzieć bezczynnie przed telewizorem. Apeluje również o pomoc do reszty społeczeństwa. Dziękuje osobom, które zjawiły się na granicy i pomagają.

Zobacz też:

Kasia Warnke o uchodźcach na granicy: Szokujące, że Polska się na to godzi

Premier Morawiecki skomentował wywiad z Lewandowską o aborcji

"Ani jednej więcej". Kolejny dzień protestów w polskich miastach

Czy 12 listopada jest dniem wolnym?

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy