Reklama
Reklama

Goły Putin na złotym sedesie trafi na aukcję. Rzeźba pomoże ukraińskiej armii

Władimir Putin (69 l.) na złotym sedesie to projekt autorstwa czeskiego artysty, Otakara van Gemunda. Rzeźba przedstawia nagiego prezydenta Rosji, który w dłoni trzyma zakrwawioną pralkę. Dzieło ma wkrótce trafić na międzynarodową aukcję, a uzyskane pieniądze zostaną przekazane dla ukraińskiej armii.

Nagi Władimir Putin na złotym sedesie to rzeźba czeskiego artysty, Otakara van Gemunda. Prezydent w jednej dłoni trzyma "berło", czyli szczotkę do WC, a w drugiej zakrwawioną pralkę, symbolizującą rabunki rosyjskich żołnierzy na froncie.

Na jego szyi widnieje łańcuch z symbolem "Z", czyli rosyjskiej napaści. Projekt znajduje się obecnie w czeskiej Pradze, skąd zostanie przekazany na międzynarodową aukcję

Uzyskane pieniądze będą przekazane na zakup bojowego drona dla ukraińskiej armii. Najtańszy dron typu "Kamikaze" to koszt około 10 tysięcy euro.

Reklama

Rzeźba gołego Putina na sedesie pomoże wesprzeć ukraińską armię

Członkowie stowarzyszenia "Kaputin" już od dawna sprzeciwiali się dyktaturze rosyjskiego prezydenta. Pomysł na nietypową konstrukcję narodził się już w 2014 roku po aneksji Krymu

Nowe elementy zostały dodane dopiero po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym tego roku. Autor dzieła wyjaśnia, że pomnik ma zwracać uwagę na brutalność polityki Putina, który w pogoni za władzą jest w stanie zrobić wszystko.

Van Gemund dodaje, że jego zdaniem Putin jest "pokręconym mafiozą", jednocześnie pokonanym i zabawnym. Przedtem na posągu towarzyszył mu sojusznik, Aleksander Łukaszenka.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy