Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Ewa Wachowicz dumna z córki. Wybrała zaskakujący kierunek studiów

Co pomaga pani przetrwać trudne chwile?

Reklama

- Moja mama mówiła mi: 'Ewa, w życiu zawsze wszystko dzieje się po coś'. Kiedy znajduję się na rozdrożu, przypominam sobie jej słowa. Gdy kierują nami emocje, ciężko nam się oderwać, zdystansować. Złościmy się, jak coś się nam przytrafia. Kiedy odetchniemy, zachowamy spokój, to zrozumiemy, że to się przydarza właśnie w jakimś celu, że nawet porażki mają swój sens.

Łatwo pani przebacza?

- Podobno zbyt łatwo. Nie chowam urazy. Nasza złość nie trafia do adresata, tylko zżera nas samych. Jeśli zauważam taką sytuację w swoim życiu, to natychmiast się z nią rozprawiam i wyrzucam, żeby nie tkwiła we mnie. W takich chwilach powtarzam sobie też słowa piosenki Grzegorza Turnaua: 'Lecz pamiętaj, naprawdę nie dzieje się nic. I nie zdarzy się nic, aż do końca'.

Niebawem Wielkanoc. Jakie te święta są w pani domu?

- Bardzo tradycyjne, rodzinne. Przygotowuję się do nich już dwa tygodnie wcześniej. Marynuję mięsa, piekę szynki. Planuję, jakie słodkości pojawią się na stole. Wielki Piątek to kraszenie jajek. Zawsze gotuję je w łupinach z cebuli i wydrapuję wzorki za pomocą grubej igły. Wielka Sobota jest u nas dniem bezmięsnym, z tradycyjną święconką.

Jakie ma pani marzenia?

- Została mi do zdobycia jeszcze jedna góra na Antarktydzie. Można to zrobić tylko w grudniu, więc marzę o tym, by najbliższy lub kolejny grudzień, był tym, kiedy będę mogła podjąć próbę wejścia. Mam nadzieję, że w końcu mi się to uda.

***

Rozmawiała:

Marta Kawczyńska

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Wachowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »