Reklama
Reklama

Eurowizja 2023. Wiadomo, kto zastąpi Ukrainę. Gdzie odbędzie się kolejny konkurs?

Konkurs Eurowizji 2023 roku stanął pod znakiem zapytania, gdy okazało się że zeszłoroczny zwycięzca, Ukraina, nie będzie w stanie, z racji na wojnę, zorganizować tego wydarzenia na swoim terenie. Dziś już wiadomo, kto przejmie ten obowiązek po naszych wschodnich sąsiadach. Gdzie odbędzie się Eurowizja 2023?

Eurowizja 2023. Wiadomo kto zastąpi Ukrainę. Gdzie odbędzie się kolejny konkurs?

Konkurs Eurowizji co roku wzbudza ogromne emocje. W 2022 roku zwycięzcą został ukraiński zespół Kalush Orchestra, który wykonał utwór "Stefania". Zgodnie z tradycją kolejny konkurs powinien odbyć się w kraju, z którego pochodzi zwycięzca. Z oczywistych przyczyn niestety najbliższa Eurowizja nie będzie miała miejsca w Ukrainie.

Konflikt zbrojny za wschodnią granicą trwa nieprzerwanie od lutego i nic nie wskazuje na szybkie zakończenie wojny. Europejska Unia Nadawców (EBU), czyli organizator Eurowizji, w czerwcu informował, że konkurs piosenki odbędzie się poza Ukrainą.

Reklama

W branży pojawiły się głosy, by to Polska przejęła rolę gospodarza w 2023 roku, ponieważ już dwukrotnie zwyciężyliśmy w Eurowizji Junior. Ostatecznie zapadła inna decyzja. Eurowizja 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii, jak dziś podała Europejska Unia Nadawców.

Jeszcze nie wiadomo, które z miast Zjednoczonego Królestwa zaprosi wokalistów do siebie. Zgodnie z zasadami konkursu, zarówno zwycięzca poprzedniej edycji, jak i organizator mają zagwarantowane miejsce w finale Eurowizji 2023.

Zobacz też:

Tak Lewandowską przedstawili w FC Barcelona. Coś tu ewidentnie poszło nie tak

Gilon oburzona wyznaniem Pisarek. "Mówcie wszystko, a potem płaczcie, że nie macie prywatności"

Selfie godne celebrytki? Ucz się od Anny Lewandowskiej i Julii Wieniawy!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2023 | Ukraina | Kalush Orchestra
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy