Reklama

Reklama

Reklama

Elon Musk o majątku Władimira Putina. Zaskakujące, co zdradził miliarder

Elon Musk (50 l.), szef Tesli i SpaceX, żywo zaangażował się w wojnę w Ukrainie. Nazwisko miliardera kilkukrotnie przewinęło się w kontekście zbrojnej agresji Rosji na naszego wschodniego sąsiada. Elon wyzwał m.in. Putina na pojedynek, którego stawką miała być Ukraina, a teraz mówi o majątku dyktatora. Zaskakujące, co wyszło o finansach rosyjskiego zbrodniarza.

Elon Musk ostatnimi czasy zasłynął zaangażowaniem w wojnę na wschodzie Europy. Wizjoner postanowił wykorzystać bowiem swoje miliardowe zasoby i pomóc Ukrainie, która borykała się z problemami komunikacyjnymi po inwazji Rosjan.

O pomoc do szefa Tesli zwrócił się jakiś czas temu premier Ukrainy. Na Twitterze poprosił go o udostępnienie Ukrainie sieci Starlink. Reakcja filantropa była natychmiastowa i zdziwiła wielu fanów Muska. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie nie tylko pomógł Ukraińcom, ale i zapowiedział dalsze działania na rzecz okupowanego kraju.

Reklama

Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że oprócz wsparcia finansowego, Elon podwinie rękawy i wyzwie Putina na pojedynek, którego stawką będzie Ukraina. Musk na Twitterze poinformował rosyjskiego dyktatora o swoich planach.

Trudno było sobie jednak wyobrazić tę walkę. Mimo że Putin nie odpowiedział na zaczepkę miliardera, to o komentarz pokusił się Dimitrij Rogozin - dyrektor generalny Roscosmosu. Zadeklarował, że może walczyć w imieniu prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Ta deklaracja tylko rozjuszyła Muska i doprowadziła do niezwykle kuriozalnej sytuacji. W odpowiedzi opublikował bowiem mema, na którym widać siedzącego na niedźwiedziu Putina, a obok niego samego z miotaczem ognia.

Musk o bogactwie rosyjskiego dyktatora

Elon Musk od dawna uważany jest za najbogatszego człowieka na świecie. Okazuje się jednak, że miliarder ma na ten temat nieco inne zdanie. W ostatnim wywiadzie wspomniał, że to miejsce piastuje ktoś inny.

W rozmowie z Mathiasem Döpfnerem, prezesem spółki Axel Springer, wyjawił, że jego zdaniem to Władimir Putin jest na pierwszym miejscu w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie. Mimo że o majątku zbrodniarza dyskutuje się już od dłuższego czasu, to nikt na głos nie głosi tak śmiałych deklaracji.

Majątek Elona Muska

Oficjalnie jednak najbogatszym człowiekiem na świecie jest Elon Musk. Jego wartość netto oceniana jest dzisiaj na około 189 miliardów dolarów, a przedsiębiorca doskonale wie, jak korzystać ze swojego finansowego imperium.

Musk jest współzałożycielem takich firm jak m.in. PayPal, SpaceX, czy Tesla. Niemal każde posunięcie Elona to wielkie wydarzenie w medialnym świecie. Media z wielkim zaangażowaniem przyglądają się jego wizjonerskim projektom.

Miliardy Putina

Nieco mniej wiadomo o majątku Władimira Putina. Jak większość aspektów jego życia prywatnego i ta informacja jest skrzętnie chroniona. Trudno oszacować nawet, jak wielką fortuną mógłby dysponować.

Oficjalna pensja prezydenta Rosji to niecałe 9 milionów rubli rocznie. Trudno jednak uwierzyć w tę kwotę, biorąc m.in. pod uwagę fakt, że na niedawnym propagandowym wiecu w Moskwie pojawił się w kurtce włoskiego projektanta za 1,5 miliona rubli. Trzeba przyznać, że długo musiałby na nią odkładać..

Z oświadczenia majątkowego dyktatora, które złożył w 2018 roku, można było się dowiedzieć, że ma 74-metrowe mieszkanie w Sankt Petersburgu, dwa samochody, działkę, garaż i 241 tys. dolarów. Trudno jednak uwierzyć w jego "skromne" życie...

Boris Niemcow i Leonid Martyniuk w raporcie z 2013 roku "Życie niewolnika na galerach. Pałace, jachty, samochody, samoloty i inne akcesoria" oszacowali, że Putin ma w rzeczywistości 11 samochodów, 692 000 dolarów, 43 samoloty, 15 helikopterów, 4 statki, tysiące hektarów ziemi, 20 pałaców oraz wiele willi i daczy.

Bill Browder, największy inwestor zagraniczny w Rosji uważa natomiast, że majątek Putina wynosi około 200 miliardów dolarów. Oznaczałoby to, że faktycznie jest najmajętniejszym człowiekiem na ziemi. Nie sposób jednak oszacować, które wyliczenia są prawdą.

Biorąc pod uwagę jednak, że domniemane putinowskie jachty "uciekały przed sankcjami", można domyślać się chociaż, że ma na własność jakąś... "łódeczkę".

Zobacz też:

Władimir Putin przeprowadza "czystki"?! Generał wskazuje, kogo będzie chciał się pozbyć!

Elon Musk wyzywa Putina na pojedynek. Stawką: Ukraina

Wiadomo, co się stało z zaufanym człowiekiem Putina! Zaskakujące wieści o Siergieju Szojgu

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy