Reklama

Reklama

Reklama

Elon Musk naraził się Rosjanom. "Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach..."

Od początku wojny w Ukrainie Elon Musk wspiera Zełenskiego. Dzięki twórcy Tesli i SpaceX ogarnięty walkami kraj ciągle jest połączony z internetem. Miliarder otrzymał wiadomość z groźbami od samego szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos.


Elon Musk (50 l.) dostarcza Ukrainie technologię Starlink, czyli ponad 2 tysiące satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej, które przesyłają połączenia internetowe do anten na całym świecie. Dzięki temu Ukraina utrzymuje cały czas połączenie ze światem i może przekazywać informacje, co dzieje się tam w czasie trwającej już ponad 70 dni wojny. Ale też, jak twierdzą specjaliści, dzięki Starlinkowi Ukraińcy mogą skutecznie używać dronów i śledzić ruchy Rosjan.

Elon Musk otrzymał wiadomość z groźbą od rosyjskiego urzędnika

Elon Musk otrzymał w ostatnim czasie wiadomość od Dmitrija Rogozina, szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos. Natychmiast udostępnił jej treść w mediach.  Słowa rosyjskiego urzędnika państwowego brzmią co najmniej jak pogróżki. 

Reklama

 
Dalej szef rosyjskiej agencji kosmicznej zwrócił się bezpośrednio do Muska:

Elon Musk błyskawicznie zareagował na tę wiadomość. Jak zwykle był sarkastyczny: 

Następnie dodał: 

Reakcja na wpis Elona Muska

Na ten wpis zareagowała mama Elona Muska, znana modelka Maye Musk. Widać, że kobieta potraktowała poważniej słowa Rosjanina, niż jej syn.

Rogozin od początku, gdy tylko Elon Musk, postanowił pomóc Ukrainie, komentuje jego poczynania. Wyśmiewał również zakup Twittera. Rosjanom bardzo zależy na zdyskredytowaniu miliardera. Z kolei Włodymyr Zełenski, prezydent ogarniętego walkami kraju, podziękował na Twitterze prezesowi Tesli za wsparcie i zaprosił potentata technologicznego do odwiedzenia Ukrainy po zakończeniu wojny.

Zobacz też:

Elon Musk miał kupić Twittera. Nie tak szybko! Jest pozew, który kwestionuje transakcję

Meghan i Harry odwiedzili Elżbietą II. Nagranie ze spotkania trafi do publiki?

Ambasador Rosji oblany farbą. Co z bezpieczeństwem polskich dyplomatów

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Dmitrij Rogozin | Maye Musk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy