Reklama

Reklama

Cichopek i Hakiel u progu nowego życia. Coś jednak przeszkadza...

Katarzyna Cichopek (40 l.) i Marcin Hakiel (40 l.) 14 lat temu kupili ogromny dom na warszawskim Wilanowie, zaciągając na niego kredyt we frankach szwajcarskich. Ich małżeństwo formalnie zakończyło się pod koniec sierpnia tego roku, pozostała jednak do rozwiązania kwestia domu i kredytu.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel w 2008 roku podjęli decyzję, która zaważyła na ich życiu. Zaciągnęli ogromny kredyt we franku szwajcarskim na zakup 500-metrowego domu na warszawskim Wilanowie w stanie deweloperskim. Niestety, zaraz potem nadciągnął światowy kryzys ekonomiczny i waluty zaczęły drożeć, a co za tym idzie, wysokość rat i koszty obsługi kredytu. 

Cichopek, Hakiel i konsekwencje pewnej decyzji

Para stanęła w obliczu problemu, który dotknął tysiące polskich rodzin, nazywanych umownie frankowiczami. Okazało się, że nawet przy sumiennym i terminowym spłacaniu rat, kwota kredytu wciąż rosła. Jak wyznali gorzko w wywiadzie udzielonym „Gali” w 2014 roku:

Reklama

"Przepłaciliśmy, przeinwestowaliśmy. Brak doświadczenia sprawił, że nie ustrzegliśmy się przed popełnianiem błędów. To była jednak ważna lekcja, z której wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość".

3 lata temu pojawiły się pogłoski, jakoby Katarzynie i Marcinowi udało się sprzedać kosztowną nieruchomość i spłacić kredyt. Para nie odnosiła się jednak do medialnych doniesień na ten temat.

Cichopek i Hakiel nadal nie sprzedali domu?

Jak z kolei twierdzi tygodnik „Na żywo”, dom na warszawskim Wilanowie nadal jest własnością ich i banku, a para, rozwodząc się pod koniec sierpnia tego roku, postanowiła rozwiązać tę kwestię w późniejszym terminie. 

Teraz jednak oboje zaczynają nowe życie i, co zrozumiałe, chcą je rozpocząć bez obciążeń z przeszłości. Jak donosi tabloid, obecnie nieruchomość jest wynajmowana, jednak to nie rozwiązuje sytuacji. Informator tabloidu donosi, że:

"To jedyna kwestia, której nie zdążyli uregulować przed rozwodem. Postanowili więc to miejsce najpierw wynająć, a teraz sprzedać". 

Zakładając, że to prawda, pojawia się kolejny kłopot. Rynek obecnie nie sprzyja sprzedającym. Z powodu galopującej inflacji, koszty kredytów znów wzrosły, a co za tym idzie, zdolność kredytowa potencjalnych nabywców zmalała. Miejmy nadzieję, że Katarzynie i Marcinowi, o ile do tej pory tego nie zrobili, uda się wreszcie pozbyć inwestycji, która spędza im sen z powiek od 14 lat.

***

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ogłoszą datę ślubu. W te święta?

Kasia Cichopek pokazała się w świątecznej stylizacji. "Kto tę panią ubiera?"

Katarzyna Cichopek pochwaliła się zdjęciem z Nowego Jorku. Tak zareagowali internauci

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | Marcin Hakiel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy