Reklama

Reklama

Reklama

Arnold Schwarzenegger odwiedził Auschwitz. Po latach odkrył szokującą prawdę o ojcu

Arnold Schwarzenegger (75 l.) to jeden z najbardziej znanych aktorów na świecie. Niedawno przyjechał do Polski, gdzie postanowił odwiedzić Auschwitz. Okazuje się, że gwiazdor niedawno, po latach nieświadomości, dowiedział się o tym, że jego ojciec należał do partii nazistowskiej...

Arnold Schwarzenegger przyleciał do Polski i odwiedził dziś były niemiecki obóz Auschwitz oraz Centrum Żydowskie w Oświęcimiu. Gwiazdor opublikował również komunikat, w którym ogłosił, że był "świadkiem zniszczenia wywołanego przez nazizm". Dodał również, że jako dorosła już osoba dowiedział się, że jego ojciec był nazistą.

Arnold Schwarzenegger odwiedził Auschwitz

Arnold Schwarzenegger zwiedził były obóz Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau. Odwiedził również jedyną zachowaną synagogę w Oświęcimiu oraz Muzeum Żydowskie, gdzie spotkał się z byłą więźniarką, Lidią Maksymowicz. 

Reklama

Były gubernator stanu Kalifornia postawił też znicze przed Ścianą Straceń w Auschwitz I, gdzie Niemcy przeprowadzali masowe egzekucje.

"Jestem świadkiem zniszczenia wywołanego przez nazizm. Na własne oczy widziałem, jak nienawiść wymknęła się spod kontroli i dlatego dzielę się tymi bolesnymi wspomnieniami ze światem w nadziei, że w przyszłości uda się zapobiec takim tragediom. Wspieram Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i ich misję, aby Holokaust nigdy więcej się nie powtórzył". - powiedział Arnold w komunikacie Auschwitz Jewish Center Foundation.

Dziennikarz portalu interia.pl relacjonował wizytę Arnolda w mediach społecznościowych. Marcin Makowski wyjawił, że to pierwsza tak osobista wizyta Schwarzeneggera w Oświęcimiu.

Schwarzenegger jako dorosły człowiek dowiedział się, że jego ojciec należał do partii nazistowskiej. Ponad 30 lat temu w mediach zaczęły pojawiać się plotki, jakoby ojciec aktora był nazistą. 

Gwiazdor postanowił odkryć prawdę i w sprawę zaangażował Centrum Szymona Wiesenthala. Zostało wtedy przeprowadzone szczegółowe śledztwo, które potwierdziło, że Gustav Schwarzenegger był członkiem partii nazistowskiej. Według znalezionych wtedy dokumentów ojciec aktora sam ubiegał się o członkostwo w 1938 roku.

Podczas ważnej wizyty w Oświęcimiu aktorowi towarzyszył Simon Bergson, który jest przewodniczącym Auschwitz Jewish Center Foundation. W czerwcu 2022 roku ta fundacja wyróżniła Schwarzeneggera za zaangażowanie w zapobieganie nienawiści. To właśnie podczas odbierania nagrody aktor miał powiedzieć, że odwiedzi Auschwitz.

Zobacz także:

Arnold Schwarzeneger i poruszający filmik: "Kocham Rosjan! Dlatego muszę wyznać prawdę"

Arnold Schwarzenegger ostrzega młodych ludzi. Tego lepiej nie robić! "Posunęli się za daleko"

Arnold Schwarzenegger apelował do Rosjan w sprawie wojny w Ukrainie! W końcu dostał odpowiedź

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Arnold Schwarzenegger

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy