Reklama

Reklama

Reklama

Anita Werner wspomina pracę w Kijowie i wspiera Ukrainę: "Drodzy obywatele Ukrainy. Bądźcie"

24 lutego nad ranem spełniły się najgorsze przypuszczenia ostatnich tygodni. Putin w swoich przemówieniu przed godz. 5:00 czasu kijowskiego poinformował, że atak na Ukrainę się rozpoczął. Teraz cały świat reaguje na agresję prezydenta Rosji, a osoby publiczne wyrażają swoje wsparcie dla obywateli zbombardowanego kraju. Kilka słów powiedziała również Anita Werner (43 l.).

Od wielu miesięcy debatowano na temat działań Putina i jego imperialistycznych zapędów. Mimo że do końca wierzono, że drogą dyplomatyczną i widmami sankcji gospodarczych uda się odwieść prezydenta Rosji od ataku na Ukrainę, to w ostatnich tygodniach nie było już wątpliwości, że atak to tylko kwestia czasu.

Tragiczne przypuszczenia potwierdziły się 24 lutego nad ranem. To właśnie wtedy agresja Rosji na Ukrainę stała się faktem, a Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej na terenie Donbasu. Niepokojące doniesienia spływają jednak z niemal całej Ukrainy.

Reklama

Pociski spadły również na zachodzie kraju, który uznawany był za "bezpieczną strefę". To właśnie mieszkańcy ze wschodnich rejonów mieli szukać schronienia na zachodzie kraju. Niestety okazało się, że Putin uderzył i tam.

W mediach coraz częściej pojawiają się wstrząsające relacje z bombardowanych miast. Poinformowano również, że są już pierwsze ofiary śmiertelne wśród cywili. Na sytuację na świecie żywo reagują również znane osoby w Polsce.

Werner wspomina pracę w Kijowie

O komentarz pokusiła się m.in. Anita Werner, która przypomniała 2006 rok i prace w Kijowie na planie programu "Dama Pik". To właśnie wtedy jedną z bohaterek programu była Julia Tymoszenko.

Dziennikarka ufa, że Ukrainie uda się przetrwać wojną z Rosją. Przypomniała słowa prezydenta Ukrainy.

W mediach na bieżąco spływają informacje o sytuacji w Ukrainie. Kraj broni się przed atakami Rosji, mimo że agresor zapewnia, że obrona lotnicza Ukrainy została zniszczona, a infrastruktura baz lotniczych - unieruchomiona.

Minister Spraw Zagranicznych napisał jednak na Twitterze, że Ukraina "walczy i zwycięży".

Zobacz też:

Anita Werner zaliczyła wpadkę w TVN? Ekspert: kojarzy się z krwią na fartuchu rzeźnika

Weronika Marczuk o agresji Rosji na Ukrainę: "Bombardowania są wszędzie". Wstrząsająca relacja!

Wojna Rosja-Ukraina. Rosja zaatakowała. Eksplozje w Kijowie. Relacja na żywo

Rosja zaatakowała Ukrainę. Putin wydał rozkaz. Media: Padły strzały

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anita Werner | wojna rosja ukraina | Władimir Putin | Kijów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama