Reklama

Reklama

Reklama

Aktywistka "Krytyki Politycznej" będzie walczyć w MMA. Maja Staśko przemocą chce pomóc... ofiarom przemocy

Znana ze swoich feministycznych poglądów, aktywistka i dziennikarka Maja Staśko ma zamiar... wystąpić w gali MMA. Chce w ten sposób pomóc ofiarom przemocy. Czy rzeczywiście uda się jej osiągnąć zamierzony sukces? Zdania są podzielone, a komentarzy jest wiele. I choć przeważają wypowiedzi krytykujące jej postawę, działaczka jest pewna swego i zamierza "podnieść rękawice".

Przemoc... zamiast przemocy

Choć może wydawać się to primaaprilisowym żartem, bądź internetową prowokacją - dziennikarka związana z "Krytyką Polityczną", feministka, działaczka i aktywistka społeczna, autorka książek o ofiarach przemocy - wystąpi na gali MMA!

I to bynajmniej nie jako prelegentka czy konferansjerka - Maja Staśko będzie walczyć w klatce!

Został już nawet zaprezentowany plakat promujący jej udział w imprezie:

Choć internauci zarzucają dziennikarce hipokryzję, sama zainteresowana nie widzi w swoim działaniu nic sprzecznego - cieszy się, że będzie mogła pomóc potrzebującym. Gażę za walkę ma zamiar przeznaczyć na ofiary przemocy.

Reklama

Drugą część zdobytych pieniędzy przekaże potrzebującym kobietom:

Feministka promuje interes kontrowersyjnego rapera

Twarz feminizmu i głos lewicy - jak opisują debiutującą zawodniczkę organizatorzy, będzie miała okazję dokopać tym, którzy używają przemocy, by zarabiać na życie, aby... pomóc ofiarom przemocy.

Jednak sama dziennikarka nie widzi w tym sprzeczności: "to sport a nie przemoc" - lewicowa buntowniczka niczym ciosy, odpiera argumenty przeciwników.

Oliwy do ognia dodaje fakt, że twarzą federacji organizującej event jest raper Malik Montana, którego stałymi elementami twórczości są mizoginistyczne teksty i ostentacyjna pogarda dla kobiet.

Jeden z internautów pokusił się nawet o zebranie najbardziej obraźliwych cytatów z piosenek muzyka i wytknięcie Mai Staśko "spójności charakteru":

Zgadzacie się z sarkastycznym komentarzem?

Kim jest Maja Staśko?

Maja Staśko związana jest od wielu lat z lewicowym magazynem społeczno-kulturalnym "Krytyka Polityczna". Znana jest ze swoich feministycznych poglądów.

Walczy z krzywdzącymi stereotypami i nierównością. Głośno wypowiada się o kryzysie autorytetów.

Napisała dwie książki podejmujące temat stosowania przemocy wobec kobiet: "Gwałt to przecież komplement. Czym jest kultura gwałtu?".

Na Instagramie śledzi ją niemal 100 tysięcy internautów. Jest jedną z najbardziej wyrazistych osobowości młodego pokolenia. Każda jej wypowiedź wzbudza wiele kontrowersji.

Gala, na której będzie występować działaczka, przygotowywana jest przez federację HIGH League, która od 2021 roku organizuje walki celebrytów, youtuberów, raperów i influencerów. Do tego zacnego grona Maja Staśko dołączy już 17 września. Szczegóły poznamy wkrótce - na przyszłą środę zapowiedziana jest konferencja prasowa.

Zobacz też:

Afery polskich gwiazd. Konflikty w polskim show-biznesie 

Maja Staśko komentuje aferę z Anną Lewandowską! "Ludzie mi mówili: "Maja, przeproś"l

Ewa Minge odpowiada Mai Staśko

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maja Staśko | MMA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy