Reklama
Reklama

Aktor Mikołaj K. z poważnymi zarzutami. Jest akt oskarżenia

Mikołaj K. (42 l.) to jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. 42-letni gwiazdor szerszej publiczności znany jest m.in. z telenoweli TVP1 "Klan". Mikołaj wcielił się również w rolę żołnierza walczącego na misji w Afganistanie w serialu Canal+ "Misja Afganistan". Niedawno w mediach znowu zawrzało z jego powodu. "Super Express" dotarł do aktu oskarżenia, który wystawiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Aktor może mieć poważne kłopoty.

Mikołaj K. - kariera

Mikołaj K. urodził się w Katowicach, jednak jako kilkulatek przeniósł się z rodziną do Gdańska. Uczęszczał do szkoły baletowej, a następnie ukończył studia magisterskie na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.

Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, kilkukrotnie pojawił się na scenie wrocławskiego Teatru Komedia, a także można go było oglądać na deskach warszawskiego Teatru Kamienica. Mikołaj K. grał również w wielu filmach i serialach. Jego fani mogą mieć jednak powody do sporego niepokoju.

Mikołaj K. z zarzutami

"Super Express" dotarł do aktu oskarżenia wobec Mikołaja K. Prokuratura Okręgowa w Warszawie dopiero co wystawiła dokument. W serwisie se.pl czytamy, że dziennikarze zwrócili się do prokuratorów pytaniem o sprawę znanego aktora. Okazuje się, że Mikołaj K. został oskarżony o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna miał nie płacić świadczeń w okresie od 1 czerwca 2017 roku do 15 lipca 2021 roku.

Reklama

"Określonego co do wysokości wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na rzecz synów - M.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie i R.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie. Wskutek tego łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych, tj. o czyn z art. 209 par. 1 k.k." - powiedziała "Super Expressowi" Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Z wyliczeń, które wykonali dziennikarze se.pl, wynika, że aktor Mikołaj K. zalega z alimentami na łączną kwotę około 147 tysięcy złotych. W tekście pojawiła się również informacja o tym, iż akt oskarżenia został skierowany do sądu rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie.

Mikołaj K. trafi do więzienia?

Popularny aktor ma obecnie dość poważny problem. Okazuje się, że uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Co ciekawe, to niejedyna głośna sprawa w polskich show-biznesie dotycząca uchylania się od płacenia alimentów. To samo niedawno Piotrowi Liroyowi-Marcowi zarzuciła jego była żona.

Problem nie dotyczy też zresztą tylko gwiazd. Rok temu w Polsce było 290 tys. alimenciarzy, a rekordowa kwota długu wręcz zwalała z nóg. Postanowiliśmy skontaktować się z aktorem Mikołajem K. i poprosić go o komentarz. Niestety, do momentu publikacji naszego artykułu artysta nam nie odpowiedział. Jeśli tylko uzyskamy od niego słowo wyjaśniania, będziemy informować na bieżąco.

Zobacz też:

Aneta Zając już tak nie wygląda! Ogromna metamorfoza aktorki!

Aneta Zając pochwaliła się starymi zdjęciami. Zasugerowała zmianę!

Show-biznesowi alimenciarze! Ile gwiazdy płacą na dzieci?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Klan | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy