Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gwiazda serialu „19+” ostrzega przed konsekwencjami sextingu!

Małgorzata Heretyk (27 l.) - gwiazda serialu „19+”, pojawiła się na oficjalnej premierze filmu „Uważaj, co wrzucasz do sieci” zrealizowanego przez youtubera Reżysera Życia we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK. Po projekcji mieliśmy okazje z nią porozmawiać i dowiedzieliśmy się, że była kiedyś świadkiem cyberprzemocy.

Sexting jest zjawiskiem, na które narażone są przede wszystkim nastolatki. Termin powstał z połączenia słów "sex" i "texting". Początkowo odnosił się jedynie do wysyłania erotycznych wiadomości SMS. Rozwój technologii  sprawił, że został rozszerzony o komunikatory, aplikacje i inne internetowe narzędzia. Jego skala ciągle rośnie.

"Uważaj, co wrzucasz do sieci" - to historia o tym, jakie zagrożenia i konsekwencje - dla każdej ze stron - niesie za sobą sexting. Małgorzata Heretyk zagrała tam główną rolę. Podczas wywiadu dla nas stwierdziła, że warto opowiedzieć nieprzyjemną przygodę koleżanki, bo może kogoś uchroni to przed wstydem, który ją spotkał.

"Moja znajoma na imprezie nagrała ze swoim chłopakiem intymny film. Nie wiem, jak to było, ale chyba on pochwalił się tą produkcją i później krążyło to po szkole. Pamiętam doskonale te wyzwiska w jej kierunku. Wiem, że rówieśnicy byli wobec niej bardzo okrutni. Było bardzo mało osób, które chciały jej pomóc. Każdy się z niej śmiał. Cała społeczność szkolna huczała o tym i mówiła, że jest puszczalska. Wiem, że bardzo to przeżyła i odetchnęła z ulgą dopiero pod koniec roku szkolnego" - powiedziała Gosia.

Warto potraktować to jako przestrogę. W Internecie nic nie ginie. Nie wysyłajcie swoich nagich zdjęć, bo nie wiadomo, kto je zobaczy.

"Uważaj, co wrzucasz do sieci"  - obejrzyj film