Reklama

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek urodziła się 23 lutego 1979 roku w Rybniku. O kobiecie zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy startowała z ramienia SLD na prezydenta RP. Jak potoczyły się jej losy? Sprawdź!
Magdalena Ogórek - najważniejsze informacje
Magdalena Ogórek /Baranowski /AKPA

Magdalena Ogórek - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    23.02.1979

  • Miejsce urodzenia:

    Rybnik

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Rodzina i związki:

    • Piotr Mochnaczewski
  • Zawód:

    polityk

  • Produkcje:

    • "Na dobre i na złe",
    • "Minęła dwudziesta"
Magdalena Ogórek urodziła się 23 lutego 1979 roku w Rybniku. O kobiecie zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy startowała z ramienia SLD na prezydenta RP. Jak potoczyły się jej losy? Sprawdź!

Dzieciństwo

Jej ojciec był górnikiem, a dokładnie szefem działu inwestycji w kopalni „Rymer”, natomiast matka była nauczycielką w Technikum Górniczym w Niedobczycach. Miała bliską więź ze swoją rodzicielką – razem chodziły do opery, czytały książki. Niestety w wieku 14 lat pożegnała się ze swoją mamą, która zmarła na nowotwór. 

Magdalena studiowała historię na Uniwersytecie Opolskim i w 2002 roku uzyskała tytuł magistra, a następnie ukończyła studia podyplomowe na kierunku integracja europejska na Uniwersytecie Warszawskim. Na tym jednak nie koniec – w 2005 roku Magdalena Ogórek ukończyła studia tematyczne w European Institute of Public Administration w Maastricht, a w 2009 roku zdobyła tytuł naukowy doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Opolskim.

Początki kariery politycznej

Na początku swojej drogi ze światem polityki Magdalena Ogórek odbywała staże i praktyki w Biurze Integracji Europejskiej, Kancelarii Prezydenta oraz Kancelarii Premiera. W latach 2004-2006 pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a następnie w klubie poselskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej (2008-2010).
Na swoim koncie ma trzyletnią współpracę z przewodniczącym klubu SLD – Grzegorzem Napieralskim

Rozwój kariery

Magdalena Ogórek zaistniała w mediach za sprawą swojej kandydatury z ramienia SLD na prezydenta RP w 2015 roku. Uplasowała się na 5. miejscu, a wynik uznano za porażkę i współpraca Ogórek z partią SLD dobiegła końca.
W 2016 roku nawiązała współpracę z konserwatywnym tygodnikiem „Do Rzeczy”. W tym samym roku widzowie TVP Info mogli zobaczyć Ogórek jako współprowadzącą program „W tyle wizji”, a następnie „O co chodzi”. Od lutego 2019 roku prowadzi program „Minęła dwudziesta”

Magdalena Ogórek ma na swoim koncie kilka publikacji m.in. „Polscy Templariusze. Mity i rzeczywistość” oraz „Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku”. Ponadto zagrała epizodyczne role w filmach i serialach m.in. w „Lokatorach”, „Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście”, „Na dobre i na złe”.

Życie prywatne

Mężem Magdaleny Ogórek jest ekonomista i były poseł SLD – Piotr Mochnaczewski. Owocem ich miłości jest córka Magda, która przyszła na świat w 2005 roku. Kobiecie zależało, by jej pociesza urodziła się na Śląsku i tak też się stało – Ogórek urodziła w szpitalu w pobliskich Rydułtowach. 

W 2012 roku media spekulowały o romansie Magdaleny Ogórek z Bartoszem Węglarczykiem. Ich związek wzbudzał emocje głównie dlatego, że kobieta była wówczas mężatką. Ostatecznie jednak ta relacja nie przetrwała próby czasu. W 2022 roku rozwiodła się ze swoim mężem. Obecnie nie wiadomo, czy była kandydatka na prezydenta RP z kimś się spotyka.

Magdalena Ogórek - Wiadomości

Magdalena Ogórek - Zdjęcia

Magdalena Ogórek - Wideo