Reklama

Plotki

Ścibakówna odeszła od męża

Środa, 19 października 2011 (10:24)

Żona Jana Englerta (68 l.) udowodniła, że ma sporo odwagi w podejmowaniu decyzji. Własnie rozstała się z mężem. Na szczęście tylko na gruncie zawodowym.

Zdjęcie

Beata Ścibakówna i Jan Englert   /MWMedia
Beata Ścibakówna i Jan Englert  
/MWMedia
Ryzyko w jej zawodzie czasem się opłaca, ale nie każdy ma odwagę, by je podjąć. Beata Ścibakówna (43 l.), żona dyrektora Teatru Narodowego, postawiła wreszcie na swoim i... odeszła do Teatru Syrena, którego dyrektorem jest Wojciech Malajkat.

"Beatka jest na razie w grupie aktorów występujących gościnnie, ale to się zmieni. Chce być z dala od plotek i pomówień. Chce się rozwijać i realizować. W Narodowym jej talent nie był w pełni wykorzystany. Nawet jeśli idealnie pasowała do jakiejś roli w sztuce reżyserowanej przez Janka, to on rezygnował z obsadzania jej, by nie wysłuchiwać bredni, że faworyzuje wyłącznie swoją żonę" - mówi "Rewii" przyjaciel Englertów.

Beata Ścibakówna mogła mieć dosyć, a i słowa męża wypowiedziane kiedyś w wywiadzie: "Stosuję bardzo ostrą selekcję, również wobec własnej żony", nabrały zupełnie innego znaczenia w obliczu jej decyzji o odejściu z Teatru Narodowego.

W każdym razie o byciu panią dyrektorową aktorka ani myśli już słyszeć. Chce natomiast rozwijać skrzydła. Kilka lat temu sama wyprodukowała przedstawienie "One". Znalazła pieniądze, zaangażowała aktorki, m.in. Małgorzatę Kożuchowską. Ryzyko się opłaciło. Spektakl okazał się sukcesem, a Ścibakówna uwierzyła w siebie.

To zachęciło ją do kolejnych odważnych prób. Jak sama przyznaje, kiedyś nawet na zakupy nie wychodziła bez męża. Dzisiaj umie być samodzielna. "Nasze relacje mistrz-uczennica zmieniły się. W takim układzie zaczynaliśmy naszą znajomość. Ja startowałem z pozycji profesora, teraz czasem robię za asystenta" - mówi Jan Englert.

"Nie kiwnąłem palcem, żeby pomóc żonie przy realizacji spektaklu 'One'. Może więc kiedyś to ona zostanie dyrektorem teatru?" - śmieje się.

Zdjęcie

fot.Paweł Wrzecion   /MWMedia
fot.Paweł Wrzecion  
/MWMedia

MK

(nr42/2011)

Artykuł pochodzi z kategorii: Plotki

Rewia

Reklama

Reklama

Zakupy

Reklama

Zakupy

Czateria - Ploteczki

Czateria - Ploteczki

Reklama

Skomentuj artykuł: Ścibakówna odeszła od męża

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 26,

przeczytane przez: 81 osób Dodaj komentarz