Reklama

Plotki

Monika Kuszyńska: cud jest coraz bliżej

Środa, 23 stycznia 2013 (07:46)

Heroiczna walka piosenkarki o odzyskanie władzy w nogach oznacza nadzieję dla wielu innych osób...

Zdjęcie

Monika Kuszyńska /MWMedia
Monika Kuszyńska
/MWMedia

Ta wiadomość poruszyła nie tylko fanów artystki. Monika Kuszyńska (33 l.) poddała się nowatorskiej terapii regeneracji uszkodzonego kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Jak pamiętamy, ponad 6 lat temu w wyniku wypadku samochodowego została sparaliżowana. Auto, którym jechała ona i inni członkowie zespołu Varius Manx, wpadło pod Miliczem w poślizg i znalazło się w rowie. Wszyscy pasażerowie zostali poturbowani, ale tylko w przypadku wokalistki doszło do groźnego urazu kręgosłupa.

W najtrudniejszych chwilach przy Monice byli bliscy jej ludzie: rodzice oraz Kuba Raczyński, dziś już mąż. Walka o pełne odzyskanie zdrowia jeszcze się nie zakończyła. W moskiewskiej Klinice Odtwórczej Neurologii Interwencyjnej i Terapii Neurovita opracowano metodę odzyskiwania władzy w nogach. Dotychczasowe doświadczenia pracujących tam lekarzy są bardzo obiecujące. Można się o tym przekonać choćby na stronie internetowej kliniki.

Zabiegi te traktowane są jeszcze wprawdzie jako eksperymenty medyczne, ale budzą nadzieję powrotu do zdrowia. Polegają one na wstrzykiwaniu do chorych miejsc wyizolowanych z krwi pacjenta komórek macierzystych, z których organizm ludzki może zbudować lub odbudować dowolną tkankę.

Komórki te mają też zdolność wypierania komórek nowotworowych. Monika Kuszyńska poddała się kilku takim próbom i, jak mówią jej znajomi, był nawet moment, w którym miała wrażenie, że wraca jej czucie w nogach.

Raczyński woli jednak zachować ostrożność: "Monika przyjmowała zastrzyki z komórek macierzystych. To bardzo drogie i czasochłonne zabiegi, jednak o efektach wolałbym na razie nie rozmawiać" - mówi "Rewii".

Jeden zabieg w Moskwie kosztuje od 7 do 14 tys. euro. Do tego dochodzą koszty podróży i zakwaterowania. Wokalistka musi więc koncertować co najmniej pół roku, by zaoszczędzić pieniądze na wyjazd. Jest jednak pewna szansa, by za te eksperymentalne zabiegi medyczne płacić w Polsce mniej!

Znana aktorka Ewa Błaszczyk zamierza sprowadzić profesora Mentkiewicza z Neurovity do Polski, do kliniki Budzik, którą właśnie wybudowała założona i prowadzona przez nią fundacja Akogo? pomagająca dzieciom z ciężkimi schorzeniami neurologicznymi.

"Chcemy, żeby profesor Mentkiewicz okresowo pracował w naszej klinice z cenionym neurochirurgiem z Olsztyna, profesorem Wojciechem Maksymowiczem i żeby obaj prowadzili terapię metodą komórek macierzystych" - mówi "Rewii" Paweł Kwiatkowski z Akogo? I dodaje: "Profesor Maksymowicz ma szansę zostać polskim specjalistą w tej dziedzinie".

By jednak doszło do współpracy, potrzebne jest wsparcie finansowe głównie od sponsorów. Monika Kuszyńska i jej mąż już deklarują, że wystarczy jedno słowo Ewy Błaszczyk, by pomogli w tej sprawie. "Jesteśmy otwarci na propozycję zorganizowania koncertu na rzecz Budzika" - mówi Raczyński.

To jego miłość i cierpliwość sprawiły, że Monika wróciła do śpiewania. Ostatnio wystąpiła razem z Edytą Bartosiewicz... 

Zdjęcie

Edyta Bartosiewicz i Monika Kuszyńska na koncercie w Łodzi zaśpiewały razem utwór "Upaść aby wstać" /Dariusz Stępień /East News
Edyta Bartosiewicz i Monika Kuszyńska na koncercie w Łodzi zaśpiewały razem utwór "Upaść aby wstać"
/Dariusz Stępień /East News

Zdjęcie

Edyta Bartosiewicz i Monika Kuszyńska na koncercie w Łodzi zaśpiewały razem utwór "Upaść aby wstać" /Dariusz Stępień /East News
Edyta Bartosiewicz i Monika Kuszyńska na koncercie w Łodzi zaśpiewały razem utwór "Upaść aby wstać"
/Dariusz Stępień /East News

Edyta Bartosiewicz i Monika Kuszyńska - "Upaść aby wstać"

4/2013

MW

Artykuł pochodzi z kategorii: Plotki

Rewia

Reklama

Reklama

Zakupy

Reklama

Zakupy

Reklama

Skomentuj artykuł: Monika Kuszyńska: cud jest coraz bliżej

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (121)

Dodaj komentarz
kolo

~kolo -

a po co jej te nogi , nie przyzwyczaiła się po 6 latach jeszcze do wózka ?? ile osób od urodzenia spędza życie na wózku i jest OK !!!

Av

~Av -

Brawo Pani Moniko, trzeba szukać pomocy tam gdzie CIEMNOTA (czyt. religia) nie ma swojej mocy. Mam nadzieję że będzie dane Moherom zobaczyć Panią na scenie - stojącą !

bb

~bb -

Życzę powodzenia.

aaaaa

~aaaaa -

Do Kolo!! : Jakbys byl w tej samej sytuacji tez bym ci napisala po co Ci te nogi !! kretino!!! pusci ludzie zyja w tym kraju !

ROKO

~ROKO -

spoko ROKO

asa

~asa -

Życzę pani Monice zdrowia i aby spełniło się jej marzenie,muszę jednocześnie przyznać,że jako człowieka polubiłam ją dopiero po jej wypadku, wydaje mi się, że bardzo się zmieniła i to na lepsze.

Basia

~Basia -

To prawda wiara czyni cuda i zyczę Pani Monioce powrotu do zdrowia. ..Jestem na wózku juz 25 lat i tez walczylam o powrot do zdrowia i ...cud sie nie wydarezył ale ciesze się z tego co mam .swoja pasję,męża...na wózku tez mozna normalnie życ tylko ludzie musza być zyczliwsi i mniej barier architektonicznych... Kogo w naszym kraju sta c na takie leczenie...Jeszcze śnie po nocach,że chodzę i tańczę...chcialabym ale...

piętaszek

~piętaszek -

Oby się udało. Moniko trzymam kciuki.

dr house

~dr house -

wiemy jaz na co mogloby isc chociaz czesc kasy z fotoradarow

jaro

~jaro -

no więc p.Moniko! jeszcze raz - to cud czy ciężka praca rosyjskich lekarzy bo się pogubiłem