Reklama

Plotki

Irena Szewińska walczy z nowotworem

Czwartek, 6 lutego (12:52)

Irena Szewińska (67 l.), mimo ciężkiej choroby, nie zamierza się poddawać i rezygnować z... Zimowej Olimpiady w Soczi.

Zdjęcie

Irena Szewińska /Gałązka /AKPA
Irena Szewińska
/Gałązka /AKPA

Kiedyś pokazywała, jak zwyciężać w sporcie. Była bezkonkurencyjną biegaczką, zdobyła trzy złote medale na igrzyskach olimpijskich, dwa srebrne, dwa brązowe i sześć tytułów mistrzyni Europy.

A to tylko niektóre jej osiągnięcia. Od zakończenia kariery biegaczki działa na rzecz sportu. Jest m.in. wiceprezesem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Trzy lata temu z okazji 65. urodzin zorganizowała bieg, który był aktem solidarności z kobietami walczącymi z rakiem...

Dzisiaj, w swoim najlepszym stylu - konsekwentnie i z uporem, bez słowa pretensji do świata, biegnie do mety z napisem: zdrowie.

W warszawskim Instytucie Onkologii jej postawa jest przykładem i nadzieją dla wielu chorych kobiet. Mimo wyniszczających kolejnych chemioterapii, nie skarży się i ani przez chwilę nie wątpi w powodzenie swej walki.

Co więcej, jak gdyby nigdy nic, wybiera się na Olimpiadę do Soczi! Bliscy martwią się o nią, ale wierzą, że wygra. Na co dzień otuchy dodaje jej rodzina: mąż Janusz Szewiński, sportowiec i fotoreporter, oraz synowie.

Starszy poszedł w ślady mamy - został siatkarzem, grał w reprezentacji Polski, dziś jest senatorem. Młodszy - jest wybitnym informatykiem, pracuje w Instytucie Jądrowym w Świerku.

Pani Irena jest też szczęśliwą babcią, chętnie poświęca czas dwójce wnuków: Adzie i Adasiowi.

Życzymy powrotu do zdrowia!

Zdjęcie

Irena Szewińska z mężem /Paweł Wrzecion /MWMedia
Irena Szewińska z mężem
/Paweł Wrzecion /MWMedia

Zdjęcie

Irena Szewińska /Michał Baranowski /AKPA
Irena Szewińska
/Michał Baranowski /AKPA

Artykuł pochodzi z kategorii: Plotki

Rewia

Reklama

Reklama

Zakupy

Reklama

Zakupy

Reklama

Skomentuj artykuł: Irena Szewińska walczy z nowotworem

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (34)

Dodaj komentarz
....

~.... -

Prosze walczyc..,,ma Pani jeszcze duzo do zrobienia w tym zyciu

3city

~3city -

zdrówka pani Irenko

padalec

~padalec -

nawet żydom nie jest lekko w chorobie

salamba

~salamba -

Pani Ireno proszę się modlić i z całego serca wierzyć w opiekę Matki Bożej. Medycyna jest teraz na wysokim poziomie ale nasza wiara daje nam siłę i nadzieję. To jest czas na różne przemyślenia i proszę go wykorzystać najlepiej jak Pani potrafi. Ja też będę modlić się w Pani intencji.

pawel

~pawel -

Wbij na nową stronę z filmami/serialami online. Wykonaj szybką i bezpłatną rejestracje i ciesz się swoim ulubionym serialem czy nowym hitem kinowym kiedy tylko chcesz i gdzie chcesz. link

jesteśmy

~jesteśmy -

Zdrowia, trzymamy kciuki pani Irenko.

Ela

~Ela -

Ci co piszą tu głupoty nie doświadczyli tej radości jaką przeżywało moje pokolenie za Pani sprawą. Jakież to przykre, że w Polsce bohaterowie nie są " na zawsze", gdyż co jakiś czas dzieli się ich na : lepszych i gorszych, naszych i obcych, tych "słuszniejszych" i tych niesłusznych... Pani Ireno, nie zapomnę tych wszyskich Igrzysk i innych imprez sportowych gdzie była Pani najlepsza!!!!! Dużo zdrowia życzę !!!!!

didina

~didina -

Można kogoś lubić lub nie ale w takiej sytuacji współczuć należy każdemu. Żyd, katolik, czarny, biały, gej czy hetero. Rak dla wszystkich jest jednakowo okrutny. Pani Ireno życzę Pani dużo zdrowia.

Iwona

~Iwona -

Pani Ireno - i tym razem Pani wygra !!! Tak jak wtedy, na tych olimpiadach!!!!! Duuużo zdrowia! Nie może być inaczej !!!

KAROL

~KAROL -

wspolczuje ale moze napiszecie o normalnych ludziach ktorzy musza walczyc z choroba bez pieniedzy i poparcia DLA NIEKTORYCH JEST ZA POZNO