Reklama

Plotki

Dramat Krystyny Sienkiewicz

Poniedziałek, 30 lipca 2012 (10:15)

Krystyna Sienkiewicz (77 l.), aktorka kojarzona z wieloma rolami komediowymi i obyczajowymi, zmaga się z poważną chorobą. Mimo to pracuje!

Zdjęcie

Krystyna Sienkiewicz /Jarosław Antoniak /MWMedia
Krystyna Sienkiewicz
/Jarosław Antoniak /MWMedia
Sienkiewicz przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Wszystko przez chorobę, która ją dopadła kilka lat temu. "Nie widzę centralnie, mam bliznę w jednym i drugim oku" - wyznaje i wspomina: "Miałam kiedyś sokole oczy. Pewnego dnia dostałam krwotoków podsiatkówkowych. Po spektaklu 'Czego nie widać' wracałam do domu. Jechałam z paroma osobami i niewidomym dzieckiem, któremu pomagałam przenieść torbę i od gwałtownego podźwignięcia trzasnęły mi oczy. Popruły się" - mówi załamana artystka w wywiadzie dla "Angory".

Od tamtej pory przez wiele lat co trzy miesiące szła do szpitala. Na próżno. W to, że mogłaby jej pomóc operacja, już nie wierzy. Najgorsze jest jednak to, że wciąż musi pracować. "Nigdy nie robiłam intercyzy, dlatego zawsze byłam przez swoich mężczyzn obskubywana" - przyznaje szczerze.

Dziś liczy każdy grosz i dlatego stara się nie schodzić ze sceny. Aktualnie można ją oglądać w przedstawieniu "Zamknięty świat". Jednak przygotowania do każdej nowej sztuki to dla Sienkiewicz nie lada wyzwanie: "Na próbach czytanych czyta za mnie reżyser lub koleżanka aktorka, za to później uczę się jej na pamięć błyskawicznie. Mam bardzo wyostrzony słuch i węch".

Te zmysły bardzo się przydają. Na co dzień Sienkiewicz opiekuje się bowiem również czterema psami i czterema kotami. Na szczęście artystka nie jest sama, pomaga jej gospodyni, Luba.

Zdjęcie

Na przekór wszystkiemu Sienkiewicz stara się zachować pogodę ducha /Jarosław Antoniak /MWMedia
Na przekór wszystkiemu Sienkiewicz stara się zachować pogodę ducha
/Jarosław Antoniak /MWMedia

Artykuł pochodzi z kategorii: Plotki

MWMedia/pomponik.pl

Reklama

Reklama

Zakupy

Reklama

Zakupy

Czateria - Ploteczki

Czateria - Ploteczki

Reklama

Skomentuj artykuł: Dramat Krystyny Sienkiewicz

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 179,

przeczytane przez: 268 osób Dodaj komentarz