Reklama

Agata Młynarska

Poniedziałek, 7 listopada 2011 (13:11)

(ur. 1965 w Warszawie) - konferansjerka i prezenterka telewizyjna.

Zdjęcie

    /MWMedia
   
/MWMedia
Z wykształcenia jest polonistką. Pracę w telewizji zaczęła w 1990 roku w Dwójce i z tą stacją związana była przez kolejne szesnaście lat, aż do 2006 roku. Zaczynała od programu "Róbta co chceta" współprowadzonym z Jurkiem Owsiakiem, następnie była gospodynią porannego programu "Pytanie na śniadanie". Poza tym współtworzyła programy takie jak " Animals" i "Bezludna wyspa". Prowadziła również pierwsze finały WOŚP.

W 2004 roku rozpoczęła współpracę ze stacją Polsat, gdzie jest obecnie producentem kreatywnym, oraz ze stacją TV4. W Polsacie powierzono jej najpierw prowadzenie drugiej edycji teleturnieju dla młodzieży "Eureko, ja to wiem", następnie programu "Dzień Kangura" oraz show "On i Ona", w którym towarzyszył jej Krzysztof Ibisz.

Jest również producentem merytorycznym show "Jak oni śpiewają". Co ciekawe, nigdy nie zamierzała być aktorką, choć jako nastolatka grała w serialu i filmie fabularnym Janusza Łęskiego "Rodzina Leśniewskich" (1980. Rola 13-letniej Agnieszki przyniosła jej popularność, dzięki niej stała się rozpoznawalna. Na tym jednak przygoda Agaty Młynarskiej z aktorstwem zakończyła się, nie licząc kilku występów gościnnych w popularnych serialach ("Złotopolscy", "Badziewiakowie", "Klasa na obcasach", "Wielkie rzeczy", "M jak miłość"), w których jednak gra najczęściej samą siebie.

Jest współtwórcą, gospodynią, reżyserem i autorką scenariusza Festiwalu Kultury Kresowej

w Mrągowie. Poza telewizją zajmuje się również organizowaniem eventów, jak np. promocją książki Jarosława Kreta "Moja Ziemia Święta" w 2006 roku. Z tym popularnym dziennikarzem i prezenterem pogody przez długi czas była również związana w życiu prywatnym, ostatecznie jednak para rozstała się.

Agata Młynarska jest córką Wojciecha Młynarskiego i Adrianny Godlewskiej. Jej siostra, Paulina, również jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną.

Obie siostry od strony ojca spokrewnione są z pianistą Arturem Rubinsteinem. Ten wybitny artysta ożenił się z Anielą "Nelą" Młynarską. Tym sposobem Wojciech Młynarski jest kuzynem aktora Johna Rubinsteina i fotografki Evy Rubinstein, a Agata i Paulina - kuzynkami aktora Michaela Westona.

Dziennikarka dwukrotnie była zamężna - z pierwszego małżeństwa z historykiem Leszkiem Kieniewiczem ma synów Tadeusza i Stanisława, drugim mężem Agaty Młynarskiej był biznesmen Jerzy Porębski.

Plotki - Agata Młynarska - (181)

Zdjęcia - Agata Młynarska - (174)

 • Agata Młynarska
 • Majka...
 • Szpilki od...
 • Klasyczne...
 • Nowy bogaty...

Wideo - Agata Młynarska - (9)

 • Agata Młynarska namaszczona olejkiem!

  • Piątek, 14 marca 2014 (11:25)
  W programie „Świat się kręci" Agata Młynarska została namaszczona olejkiem szczęścia przez o. Jana Górę. Specjalny olejek Dominikanin otrzymał od samego Papieża Franciszka. "Proszę się nie śmiać, wy nic nie kapujecie" - zżymał się o....zobacz więcej
 • Agata Młynarska popłakała się na wizji

  • Poniedziałek, 25 stycznia (12:46)
  Gościem programu "Świat się kręci" była Aleksandra Wiśniewska – dziewczyna, która zdecydowała się zrezygnować z beztroskich wakacji, aby pomagać innym. Opowieść Oli o uratowanym półtorarocznym dziecku doprowadziła Agatę Młynarską do łez.zobacz więcej
 • Agata Młynarska: To był bardzo fajny rok

  • Czwartek, 27 grudnia 2012 (08:39)
  Agata Młynarska zapamięta 2012 rok jako pasmo sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. - Mój portal dla kobiet okazał się strzałem w dziesiątkę; przeprowadziłam wiele rozmów ze wspaniałymi osobowościami; dowiedziałam się też, że po raz...zobacz więcej

Reklama

Reklama